22. 8. 2014,
14.26

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Borussia Dortmund Bayer Leverkusen Kevin Kampl Tim Matavž Augsburg Köln Dominic Maroh Schalke Wolfsburg

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Bayern pokazal Borussii, kdo je glavni v Nemčiji

V 8. krogu bundeslige je na obračunu vodilnih moštev Bayern deklasiral Borussio Dortmund. Kevin Kampl v slovenskem obračunu remiziral proti Timu Matavžu. Schalke doma poražen s Kölnom.

Borussia Dortmund na 14 obračunih sezone v vseh tekmovanjih pred dvobojem z Bayernom še ni izgubila. Nanizala je 11 zaporednih zmag, v zadnjih treh tekmah pa je trikrat remizirala. Koliko je vredna ekipa Borussie in kako resno lahko računa na naslov nemških prvakov, je povedal ravno dvoboj z Bayernom, ki na krilih nekdanjega napadalca rumeno-črnih Roberta Lewandowskega ponižuje tekmeca za tekmecem.

Nič kaj drugače ni bilo tudi tokrat, saj so Bavarci zmagali kar s 5:1. Žarek upanja se je Borussii pokazal, ko je njihov najboljši strelec Pierre-Emerick Aubameyang znižal na 1:2 v 36. minuti. Na sceno je pri Bayernu ponovno stopil Poljak Lewandowski in v 22. sekundi drugega polčasa povišal vodstvo na 3:1. V 58. minuti je zatresel mrežo še enkrat in derbi je bil odločen.

Bayer Leverkusen Kevina Kampla (igral celo tekmo) je gostil Augsburg Tima Matavža (v igri od 63. minute). moštvi sta se razšli brez zmagovalca (1:1). Dominic Maroh - v igro je vstopil v 70. minuti, je s Kölnom zmagal pri Schalkeju.