Sreda, 5. 1. 2011, 20.04
9 let, 2 meseca
Zmaji nemočni v Aleksandrovcu

Košarkarji Uniona Olimpije so bili na prvi tekmi v koledarskem letu 2011, kot kaže, z mislimi še vedno bolj pri žrebu skupin za evroligo kot pa na parketu dvorane v Aleksandrovcu. Kajti domače moštvo, ki se nahaja sredi lestvice tekmovanja, je vodilne Ljubljančane prepričljivo premagalo.
Že začetek ni bil obetaven. Domači so hitro povedli s 13:5 in nato še z 20:11. Vlado Ilievski je v tem delu zadel dve od svojih štirih trojk, ob koncu prve četrtine je bilo tako le +4 za domače. A kaj, ko so zeleno-beli kolikor toliko dobro igrali le še pet minut. Takrat so prišli do izenačenja na 29:29, bili nekaj minut še povsem blizu, ob polčasu pa so domači košarkarji spet pobegnili na šest točk razlike.
Podobno je bilo tudi v nadaljevanju. Damir Markota je še poskrbel za približanje na 45:47, toda sledil je niz domačih, ki so ob strelskem mrku gostov povedli za deset in nato že za 13 točk (67:54). Predvsem Matthew Chase in Mladen Pantić sta bila nerešljiva uganka za Ljubljančane, kanček upanja pa je s košem v zadnji sekundi prižgal Kenny Gregroy.
A Igokea je pritiskala tudi v zadnjem delu. Chase je kot za šalo zadeval trojke, pri gostih pa je bil razpoložen le še Gregory. Ko je že grozil pravi polom (82:63 v 36. minuti), so domači nekoliko stopili s plina, gostje pa s koši v zadnjih minutah prišli do znosnejšega poraza.
Union Olimpija bo v naslednjem krogu v soboto v Stožicah gostila Zadar.