12.50

Partizan Crvena zvezda Cedevita Edo Murić Jaka Blažič liga ABA

Torek, 14. 4. 2015, 12.50

V finalu lige ABA se je Crveni zvezdi pridružila Cedevita

Crvena zvezda je s 3:1 v zmagah ugnala Partizan in se uvrstila v veliki finale ter si zagotovila evroligo. Drugo finalno vstopnico so si priigrali člani Cedevite, ki so na peti tekmi ugnali Budućnost.

Na četrti tekmi med večnima tekmecema iz Beograda med Partizanom in Crveno zvezdo so se po novi napeti bitki zmage in uvrstitve v finale veselili košarkarji rdeče-belih, ki so si tako tudi zagotovili evroligaško vstopnico za prihodnjo sezono.

Na četrti tekmi so še drugič zapored slavili, pa čeprav niso začeli najbolje in večino prve četrtine zaostajali za Partizanom. Ta je v osmi minuti vodil že z 21:13. Crvena zvezda je do polčasa že ujela črno-bele in s širšo rotacijo v drugem polčasu vseskozi vzdrževala majhno prednost. Utrujenost je pri Partizanovih igralcih prišla do izraza predvsem v zadnjih minutah tekme, ko so zapravili kar nekaj napadov in morali še tretjič položiti orožje.

Slovenski strelski obračun je sicer pripadel Edu Muriću, ki je bil s 25 točkami in sedmimi skoki prvo ime Partizana, na drugi strani pa je Jaka Blažič v devetih minutah igre ostal brez točk.

Drugo finalno vstopnico so si priigrali košarkarji Cedevite, ki so na odločilni peti tekmi v gosteh s 70:66 premagali Budućnost.