Torek, 9. 1. 2018, 8.11

Liga NBA, 9. januar

Curry serviral velikih 32 točk, James skromen z desetimi #video

stephen curry | Foto Reuters

Toronto Raptors so na gostovanju v Brooklynu zmagali še petič v nizu. Najnovejša "žrtev" je bil Brooklyn, ki so ga v podaljšku premagali s 114:113. Peto zaporedno zmago so ulovili tudi košarkarji Golden State Warriors, ki so na domačem parketu s 124:114 premagali Denver in se s 33. zmago ob osmih porazih v sezoni utrdili na vrhu lestvice lige NBA. Stephen Curry je na peti tekmi po vrnitvi zaradi poškodbe dosegel velikih 32 točk in prispeval devet asistenc.

Navijači Golden State Warriors so sredi tekme doživeli pravi šok, saj je prvi zvezdnik ekipe Stephen Curry grdo padel, nato pa se vrnil v igro s povitim levim kolenom ter dosegel 32 točk.

Draymond Green je zbral 23 točk, deset podaj in pet skokov, Kevin Durant pa tretjič zapored ni igral zaradi poškodbe stegenske mišice. V ekipi Denverja je Srb Nikola Jokić dosegel trojni dvojček (22 točk, 12 skokov, 11 podaj).

Vrhunci tekme med ekipama Golden Statea in Denverja:

V pestri košarkarski noči je bilo rezultatsko najtesneje na obračunih med Los Angeles Clippers in Atlanto (108:107) ter na tekmi med ekipama Toronta in Brooklyna. Toronto je v podaljšani igri zmagal s 114:113. DeMar DeRozan je zbral 35 točk in zadel trojko 26 sekund pred koncem, ko je postavil končni izid.

Največji poraz je sinoči doživel Cleveland, ki je za Minnesoto zaostal za kar 28 točk (99:127), med tekmo so zaostajali celo za 41. Pri zmagovalcih sta se razigrala Andrew Wiggins s 25 točkami in Jimmy Butler z 21, ki ju je oplemenitil z osmimi skoki in devetimi asistencami, pri poražencih pa Jeff Green z 22, medtem ko je bil LeBron James tokrat bolj skromen. Zbral je le 10 točk in osem skokov. Igral je tudi Isaiah Thomas (to je zanj tretja tekma po poškodbi), ki pa je bil izključen v tretji četrtini. Za brado je namreč zagrabil Wigginsa, sodniki pa so ga nemudoma poslali proti slačilnici. Thomas je pozneje trdil, da je skušal zgolj ukrasti žogo.

LeBron James je tokrat dosegel zanj skromnih 10 točk in osem skokov. Cleveland je izgubil proti Minnesoti z 99:127. | Foto: Getty Images LeBron James je tokrat dosegel zanj skromnih 10 točk in osem skokov. Cleveland je izgubil proti Minnesoti z 99:127. Foto: Getty Images

V Los Angelesu je dobrih devet sekund pred koncem odločilno trojko za zmago domačih s 108:107 proti Atlanta Hawks zadel C.J. Williams. New Orleans Pelicans so s 112:109 ugnali Detroit Pistons, v tretji četrtini pa si je Anthony Davis zvil desni gleženj. Houston Rockets so brez prvega strelca lige Jamesa Hardna dobili četrto tekmo v nizu, zadeli so 20 trojk na poti do zmage s 116:107 s Chicagom.

Toronto Raptors so s 114:113 v gosteh po podaljšku strli odpor Brooklyn Nets. DeMar DeRozan je zbral 35 točk in zadel trojko 26 sekund pred koncem, ko je postavil končni izid. Sacramento Kings je doma izgubil z ekipo San Antonio Spurs s 100:107.