7 let, 12 mesecev

Tajfun Rogaška finale državno prvenstvo

Nedelja, 24. 5. 2015, 12.54

Sosedom bodo skušali vrniti in vse skupaj narediti še bolj zanimivo (video)

Po prvem dejanju finala košarkarskega prvenstva bolje kaže igralcem Rogaške, ki pa bodo danes gostovali. Ekipa Tajfuna bo skušala izkoristiti domači teren.

Na prvi tekmi finala so bili košarkarji Rogaške večji del tekme boljši, čeprav so kar nekajkrat dopustili gostom iz Šentjurja, da so ujeli priključek. Zadostovala ni niti prednost 14 točk slabe štiri minute do konca. A so nato v zaključku prek prvega strelca Sandija Čebularja prišli do prve zmage (81:73) v presenetljivi finalni seriji.

Tudi danes lahko pričakujemo odlično vzdušje v Šentjurju, kjer pa bi domači navijači radi videli na parketu ameriškega organizatorja igre Ceolo Clarka, ki je dobil v polfinalu proti Krki udarec v glavo in na prvi tekmi finala ni igral.

"Pred nami je druga tekma finala. Niz se je preselil v Šentjur. Menim, da na drugi tekmi izrazitega favorita ni. Naredili bomo vse, da na domačem parketu zmagamo," pred današnjo drugo tekmo, ki se bo začela ob 20. uri, pravi trener Tajfuna Dejan Mihevc.

Svoje račune bodo imeli jasno tokrat tudi Slatničani, ki na svojih ramenih ne bodo čutili pritiska, saj so prvo domačo nalogo uspešno opravili. "Tajfun je v domači dvorani favorit, ob dejstvu, da mi v finalnem nizu vodimo z 1:0, pa bo na njem tudi pritisk. Dali bomo vse od sebe, da poskusimo presenetiti in zmagati. Moramo popraviti skok, sicer nam bo še težje," pa je dejal trener Rogaške Damjan Novaković.