14.49

Union Olimpija Krka Tajfun Zlatorog Rogaška

Ponedeljek, 4. 5. 2015, 14.49

Rogaška piše zgodovino, Helios osramotil Olimpijo

Košarkarjem Heliosa je v Domžalah uspel veliki met. Izločili so Olimpijo in se uvrstili v polfinale državnega prvenstva, kjer bodo zaigrali še Krka, Tajfun in Rogaška.

Heliosu je tudi v drugo uspelo premagati Olimpijo in pripraviti veliko presenečenje v četrtfinalu. Domžalčani so odlično igrali v prvem polčasu in na glavni odmor odšli s prednostjo 14 točk (43:29). Ljubljančani so v drugem polčasu zaigrali bolje in hitro stopili prednost Heliosa ter v zadnji četrtini povedli s sedmimi točkami prednosti, vendar so imeli domačini pripravljen odgovor in odločala je napeta končnica.

Olimpija je uspela izenačiti pet sekund pred koncem po zabijanju Alena Omića, nato pa je pol sekunde pred koncem Marko Marinović storil osebno napako nad Juretom Pelkom pri poskusu za tri točke. Olimpijin organizator igre se ni mogel pomoriti, zato je bil še izključen, Helios pa je z uspešnim izvajanem prostih metov zapečatil usodo zmajev, ki so prvič v samostojni Sloveniji izpadli v četrtfinalu državnega prvenstva.

Napredovanje v polfinale si je kot prvi zagotovil Tajfun, ki je tudi na drugi tekmi premagal Zlatorog in čaka zmagovalca iz dvoboja med Portorožem in Krko. Grosbasket je proti Rogaški že visoko zaostajal, vendar v drugem polčasu naredil preobrat in preselil končno odločitev o potniku v polfinale na soboto. Rogaška je na odločilni tretji tekmi izkoristila prednost domačega občinstva in se prvič v klubski zgodovina uvrstila med štiri najboljše klube v Sloveniji.