9. 11. 2013,
18.57

Sobota, 9. 11. 2013, 18.57

Pravljična sedmica srečna za Olimpijo

Košarkarji Uniona Olimpije so v 7. krogu lige Aba na gostovanju premagali madžarsko ekipo Szolnoki Olaj. Prva zmaga v tekmovanju za Ljubljančane.

Košarkarji Uniona Olimpije so na Madžarsko pripotovali neposredno iz Nemčije, kjer so 6. novembra v 4. krogu evropskega pokala v skupini C izgubili z nemškim Ulmom z 80:83 in doživeli drugi poraz v tem tekmovanju. Najslabše v zgodovini pa so Ljubljančani začeli sezono v ligi Aba in so šele na sedmi tekmi prvič zmagali, kar jim je uspelo na vročem gostovanju, saj Szolnoki letos v svoji dvorani ni izgubil srečanja, lani pa le dve.

Madžarski prvaki so vodili ves čas prve četrtine, hrvaški organizator igre Jakov Vladović pa je Olimpijo v 14. minuti prvič popeljal v vodstvo (22:20). Do konca prvega polčasa so madžarski košarkarji ob agresivni ljubljanski obrambi, ki je v drugi četrtini prepričljivo dobila skok, dosegli osem točk in Ljubljančani so na odmor pred drugim delom odšli z osmimi točkami prednosti.

Nebojša Joksimovič je šele v četrti minuti tretje četrtine dosegel prvi točki za Olimpijo, vendar tudi gostitelji niso bili učinkoviti (38:31). Že do konca predzadnjega dela igre je Olimpija dosegla strelsko povprečje s prejšnjih tekem v Aba ligi, z delnim izidom 6:0 v samem zaključku pa so gostitelji pred zadnjimi desetimi minutami igre znižali razliko na 48:56. Olimpija je najboljšo predstavo na tekmi pokazala prav v zadnji četrtini in za razliko od izgubljenih tesnih končnic na prejšnjih dvobojih tokrat zanesljivo zmagala.