Gašper Potočnik Union Olimpija Trento Eurocup

Četrtek, 19. 11. 2015, 14.42

Potočnikova Olimpija je bila na parketu le en polčas

Rabuza

Tudi po gostovanju pri Trentu košarkarji Olimpije niso prekinili slabega niza . Prvi polčas je tisti, po katerem se morajo zgledovati, sporoča trener Ljubljančanov Gašper Potočnik.

Gostovanje Olimpije v Italiji se je končalo s prepričljivo zmago Trenta s 90:77, vendar končni rezultat ne razkriva celotne slike. Ljubljančani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik in tudi povedli za 14 točk (36:22), na glavni odmor pa odšli s prednostjo desetih točk.

A nato se je zgodil črn drugi polčas, ko so zmaji v nekaj minutah zapravili prigarano v prvih 20 minutah in bili na koncu brez možnosti za uspeh.

"Odigrali smo dober prvi polčas, z dobro obrambo in skokom, saj smo njihov skok v napadu dobro zapirali pod košem. V drugem polčasu nismo bili ista ekipa na igrišču. Trentu smo dovolili, da razvije svojo igro, proti kateri nismo imeli možnosti za zmago," je bil po tekmi nezadovoljen trener Olimpije Gašper Potočnik, ki pa je v prvem polčasu videl želene obrise svojega moštva.

Dokazali, da znajo igrati, vendar tekma traja 40 minut

Ta je gostom v prvem polčasu dovolil le 34 točk ter nadzoroval skok, vendar so nato v drugem polčasu doživeli razpad sistema, Trento pa je dosegel 56 točk.

"Hitro moramo pozabiti današnjo tekmo, saj nas v soboto čaka že zelo pomembna tekma lige ABA v Stožicah. V prihodnje se moramo osredotočiti na igro proti Trentu iz prvega polčasa, saj smo pokazali, da znamo igrati. Košarka zahteva, da igraš zbrano štirideset minut. To mora biti naš cilj v prihodnje," si želi Potočnik pred nadaljevanjem sezone.

Nova preizkušnja jih čaka že v soboto proti presenečenju letošnje sezone Mega Leks. Zelo mlado moštvo pod vodstvom Dejana Milojevića je tik pod vrhom letvice v ligi ABA z le tremi porazi na desetih tekmah.