17. 2. 2022,
22.16

2 leti, 2 meseca

Thermometer Blue 0,31

Zaključni turnir Pokal spar Helios Suns kk Rogaška KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Četrtek, 17. 2. 2022, 22.16

POKAL SPAR, zaključni turnir, polfinale

Olimpija v velikem slogu spravila na kolena večnega tekmeca in se pridružila Heliosu

Helios Suns : KK Rogaška, pokal Spar | Helios se je kot prvi uvrstil v finale. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Helios se je kot prvi uvrstil v finale.

Ljubljanska dvorana Kodeljevo še tretje leto zapored in šestič v svoji bogati zgodovini gosti zaključni turnir košarkarskega pokalnega tekmovanja. V prvem polfinalu 21. izvedbe pokala Spar so košarkarji Helios Suns z 79:76 odpravili Rogaško, v drugem pa je Cedevita Olimpija s 93:75 odpravila Krko. Finale bo na sporedu v petek.

Košarkarji Helios Suns so v prvem polfinalu na Kodeljevem premagali Rogaško in se bodo v finalu v petek ob 20.30 pomerili s Cedevito Olimpijo, ki je ugnala Krko. Ljubljančani so ključni del opravili v uvodni četrtini, ki so jo dobili z 29:17, prednost pa je do konca polčasa narasla na 57:42.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugem polfinalu gladko premagali Krko. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugem polfinalu gladko premagali Krko. Foto: Vid Ponikvar/Sportida

"Že v prvi četrtini je Cedevita Olimpija naredila preveliko razliko. Preveč izgubljenih žog smo imeli. Tekmecu smo dovolili, da je naredil visoko razliko. V prvem polčasu je bila to največja težava. V drugem se nismo mogli vrniti. Naprej moramo delati. Videli ste, da imamo težave z igralci. Manjkata nam dva ključna igralca, Thomas in Kosi, ter mladi Stipaničev," je po izpadu iz pokalnega tekmovanja povedal trener Krke Dalibor Damjanović.

Cedevita Olimpija : Krka, foto: Vid Ponikvar/Sportida:

1 / 43

"Od začetka tekme smo bili osredotočeni. Tako kot smo se dogovorili, smo pokrivali njihove ostrostrelce. Obramba je bila v določenih trenutkih odlična. Čestitke fantom za energijo. Niti v enem trenutku nismo podcenjevali nasprotnika. Krka je imela manjšo rotacijo pri visokih košarkarjih, kar smo izkoristili. Na koncu se ni nihče preveč utrudil, tako da smo pripravljeni na petkov finale," je po visoki zmagi dejal trener Cedevite Olimpije Jurica Golemac.

Najboljši strelci pri Cedeviti Olimpiji so bili Zoran Dragić (18 točk), Edo Murić (17) in Jaka Blažič (13). V vrstah Krke je bil s 15 točkami najbolj učinkovit izkušeni Rok Stipčević.

Helios Suns : Rogaška, Vid Ponikvar/Sportida:

1 / 46

Helios Suns bo petič v zgodovini pokala Spar igral v finalu. Edini naslov je osvojil v prvem poskusu leta 2007, ko je na Kodeljevem premagal Olimpijo. V letih 2008, 2011 in 2013 je v finalu izgubil prav proti Olimpiji.

Domžalčani so zmagali v zadnji minuti. Blaž Mahkovic je ob zaostanku dveh točk Helios Suns zadel trojko in izsilil dodatni prosti met za 76:74. Dve točki s črte prostih metov je nato zadel še prvi strelec tekme Leon Šantelj (27 točk met iz igre 9:11, 10 skokov, indeks 33).

Po 11 točk so za Helios Suns dodali še Carlbe Lee Ervin (8 podaj), Mahkovic (8 skokov) in Tadej Ferme (met 4:10), pri gostih pa je Petar Vujačić zbral 19 točk, Mladen Primorac 14 točk in 12 skokov.