19.23

Matjaž Smodiš

Nedelja, 6. 1. 2013, 19.23

Po petih zaporednih porazih Krka le zmagala

Košarkarji Krke so v 16. krogu lige Aba v gosteh premagali Zadar s 67:65 (16:15, 26:35, 49:48).

Košarkarji Krke so prekinili niz petih porazov. V obračunu ekip iz spodnjega dela razpredelnice lige Aba so v gosteh premagali Zadar in tako po skoraj mesecu in pol vpisali šesto zmago v sezoni.

Najboljšo partijo doslej v dresu Krke je prikazal Domen Lorbek, ki je bil s 24 točkami (met za 2 točki 6:9, za 3 2:5) in statističnim količnikom 26 prvo ime dvoboja, odločilni potezi pa sta uspeli Jakovu Vladoviću, ki je 15 sekund pred koncem dvoboja in pri izenačenem izidu na semaforju zadel koš in dodatni prosti met, nato pa v naslednjem napadu ukradel žogo in dokončno potopil zadarsko ekipo.

Za zmago so se morali Novomeščani krepko potruditi, saj so po prvem polčasu zaostajali za devet točk, v zaključku tekme, ko bi se lahko izognili infarktni končnici, pa so brez potrebe gostitelje vrnili v igro. V 36. minuti so imeli šest točk naskoka (58:52) in tekmo trdo v svojih rokah. Toda nerazumljivi meti z razdalje Lalića, Murića ali pa podarjene žoge Vladovića so Zadru omogočili boj za zmago. Slabe pol minute pred koncem so imeli domači celo priložnost za vodstvo, toda Krasić je zgrešil oba prosta meta. Nato pa je na sceno vendarle stopil Vladović in odločil zmagovalca.

Krka bo v naslednjem krogu znova gostovala, in sicer v Zagrebu pri Ciboni, naslednja domača tekma pa jo čaka 20. januarja proti Širokem Brijegu, ko naj bi se varovancem Aleksandra Sekulića pridružil tudi Matjaž Smodiš.