Ponedeljek, 16. 10. 2017, 22.47

Liga ABA, 4. krog

MZT premagal Igokeo in se odlepil od dna lestvice, do zmage tudi Olimpija

mega olimpija | Foto ABA liga

V četrtem krogu košarkarske lige ABA, po katerem po spodrsljaju Crvene zvezde ni več neporaženih ekip, je edini slovenski predstavnik Petrol Olimpija prišel do pomembne zmage na gostovanju pri Mega Bemaxu (86:77).

Košarkarji Petrol Olimpije so zdaj po štirih krogih polovično uspešni, potem ko so na težkem gostovanju premagali Mego Bemaxa, za katero igra Vlatko Čančar (11 točk, vse v prvem polčasu). Ljubljančani so tekmo slabo začeli. Po zaostanku s 3:9 je trener Gašper Okorn odreagiral z minuto odmora. Njegovi izbranci so se prebudili, zrežirali preobrat in prvo četrtino dobili s 25:22. V drugi je Olimpija povedla z 38:29, polčas pa dobila z 48:46. Po treh četrtinah je Mega vodila z 68:63, obetala pa se je razburljiva končnica.

Zmaji so bili v zadnjem delu igre zbrani in zagotovili so si veliko zmago 86:77. S trojkami je blestel Domen Lorbek, ki je zadel vseh pet poskusov. Tudi ključni ob koncu tekme. Sicer je bil z 20 točkami najboljši strelec Jordan Morgan, ki se je razveselil dvojnega dvojčka, saj je v statistiko vpisal še deset skokov.  Zmago je delno skazila le poškodba mečne mišice organizatorja igre Talorja Battla.

V četrtem krogu je bil zagrebški derbi med Cibono in Cedevito zelo napet. Odločil ga je šele podaljšek, v katerem so se bolje znašli košarkarji Cibone. To je bil tudi obračun dveh nekdanjih selektorjev Slovenije, Slobodana Subotića in Jureta Zdovca. Pripadel je prvemu. Zanimivo je bilo tudi v Beogradu, kjer je evroligaška Crvena zvezda gostila Budućnost, a presenetljivo izgubila (75:79).

Igokea je v zadnjem obračunu kroga gostila MZT Skopje, prejela kar 108 točk in izgubila.