5 let, 7 mesecev

Union Olimpija Riga Eurocup Edo Murić

Torek, 11. 11. 2014, 17.26

Olimpija uspešno preskočila latvijske podprvake

Peti krog Eurocupa je Olimpija odprla z zmago s 83:74 nad latvijskim podprvakom iz Rige. Najučinkovitejši košarkar Ljubljančanov je bil z 20 točkami Blaž Mahkovic.

Olimpija si je veliko zalogo prednosti priigrala že v prvi četrtini, po kateri je vodila z 21 točkami, na polčas pa je odšla z 22 točkami prednosti. V tretji četrtini so Ljubljančani, kot je v letošnji sezoni že navada, začeli popuščati, gostitelji pa so se prebudili in se približali na deset točk, a je Olimpija tekmo na koncu varno pripeljala do konca. K četrti zmagi v sezoni v Eurocupu je največ točk, 20, prispeval Blaž Mahkovic, dve manj je dodal Luka Rupnik, 13 pa jih je v statistiko vpisal predvsem v prvem polčasu razigrani Alen Omić. Na drugem srečanju v skupini D je Bešiktaš za tri točke ugnal Szolnoki.

Edo Murić s Partizanom v skupini E v sredo v dvorani Pionir pričakuje romunski Ploiesti. Črno-beli iz Beograda po štirih krogih še nimajo zmage, Romuni, ki jih vodi srbski strateg Vladimir Arnautović, pa so izgubili le enkrat.

V skupini F bodo košarkarji Budućnosti, kjer igra Aleksandar Ćapin, gostovali v Grčiji pri PAOK. Črnogorski prvak ima v žepu zmago in tri poraze, njihov sredin nasprotnik pa ravno obratno– tri zmage in poraz.