21.07

Krka Cedevita

Ponedeljek, 11. 3. 2013, 21.07

Novomeščani trepetajo: grozi izpad iz lige ABA

Košarkarji Krke so v 24. krogu lige Aba izgubili s Cedevito z 62:63 (15:13, 31:27, 51:49).

Košarkarji Krke so doživeli tretji zaporedni poraz, tako da se dva kroga pred koncem še niso povsem otresli skrbi okoli izpada iz lige Aba. V nedeljo bodo gostovali pri vodilni ekipi Igokeji, v zadnjem krogu pa bodo gostili zasedbo MZT Skopja.

Novomeščani so po eni strani nesrečno izgubili, saj so Zagrebčani zmagoviti koš dosegli v zadnji sekundi tekme, hkrati pa tudi po svoji krivdi, kajti v zadnjih štirih minutah niso znali zadržati prednosti šestih točk, hkrati pa v zadnjem napadu dopustili, da je 191 centimetrov visoki organizator igre Carl Wright prodrl mimo 15 centimetrov višjega Matjaža Smodiša.

Tekma v dvorani Leona Štuklja ni bila ravno za košarkarske sladokusce, kar je tudi razumljivo, saj so oboji nujno potrebovali zmago; Krka za mirna zadnje dva kroga, Cedevita pa za ohranitev upanja na "evropska mesta". Tako sta bili ekipi večji del srečanja skupaj, do prve nekoliko občutnejše razlike pa je prišla Krka, ki je s trojko Smodiša v 36. minuti povedla z 58:52. Prednosti ni zadržala, Cedevita je naredila delni izid 7:0, in o zmagovalcu so odločale zadnje sekunde.

Deset sekund pred koncem je Jakov Vladović zadel dva prosta meta za vodstvo, v zadnjem napadu pa je prišlo do prevzemanja v obrambi, tako da je Smodiš ostal sam na Wrightu, katerega pa ni uspel zaustaviti in po polaganju slednjega sta dve točki odšli v Zagreb.