4 leta, 1 mesec

Union Olimpija Igokea liga ABA

Sobota, 2. 11. 2013, 21.37

Nov poraz slaba popotnica pred serijo težkih tekem

Košarkarji Uniona Olimpije so v 6. krogu lige Aba izgubili z Igokeo z 61:74 (17:17, 28:38, 53:53).

Košarkarji Uniona Olimpije nadaljujejo niz porazov v ligi Aba. Medtem ko so sredi tedna v Stožicah v evropskem pokalu presenetili Valencio, so v šestem krogu regionalnega tekmovanja doživeli šesti poraz in ostajajo na dnu razpredelnice kot edina ekipa brez zmage.

Poraz pri Igokei je za Ljubljančane slaba popotnica pred serijo težkih tekem. V ligi Aba jih najprej čakata dve zaporedni gostovanji, in sicer na Madžarskem in v Podgorici, nato domača preizkušnja s Cedevito in v začetku decembra dvoboj s Partizan v gosteh, v evropskem pokalu pa bodo naslednji teden gostovali v Nemčiji.

Razlog za nov poraz tiči v dveh zelo slabih obdobjih igre. Prvem na začetku druge četrtine, ko zeleno-beli štiri minute in pol niso zadeli koša in jim je tekmec ušel na 27:17, ter drugem na začetku zadnjega dela.

Vmes so zmaji, ki so znova slabo izvajali proste mete in izgubili kar 17 žog, lovili razliko. Ujeli so jo pred začetkom zadnjega dela (51:51), a nato katastrofalno odigrali ključne minute - Igokea je naredila delni izid 15:4 (68:57) - in znova ostali praznih rok.