Thermometer Blue 0,83

Luka Dončić Luka Dončić Real Madrid

Sobota, 10. 6. 2017, 16.24

Luka Dončić v pravem trenutku dal soigralcem krila (video)

V finalu španskega košarkarskega prvenstva se za laskavo lovoriko potegujeta Real Madrid in Valencia. Na prvi tekmi je kraljevi klub bil težko bitko, na koncu pa prišel do pričakovane zmage (87:81). Pomembno trojko je dosegel Luka Dončić.

Trojka Luke Dončića pri 2:17, ki je košarkarjem Reala dala krila za zaključek dvoboja

Da je bila prva tekma finala med Real Madridom in Valencio zelo izenačena, pove podatek, da so se kar tri četrtine končale z neodločenim rezultatom, medtem ko je tretja pripadla košarkarjem Real Madrida.

Pri zmagovalnem moštvu sta bila najbolj razpoložena izkušena Sergio Llull in Rudy Fernandez, ki sta skupaj dosegla 39 točk.

Nadarjeni slovenski košarkar Luka Dončić je tokrat igral 13 minut, v tem času pa dosegel trojko. In prav ta je bila zelo pomembna, ko se je tekma lomila. Zadel jo je za za 74:70 (v zgornjem videu pri 2.17).

Real in Valencia igrata finale na tri dobljene zmage. Kraljevi klub bo tudi naslednji obračun (nedelja) gostil pred domačimi navijači, nato pa se serija za morebitni dve tekmi seli v Valencio. Če bosta ekipi po štirih tekmah izenačeni, bo odločilna tekma v Madridu.