KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Liga Nova KBM

Petek, 28. 5. 2021, 17.47

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA, FINALE, DRUGA TEKMA

Cedevita Olimpija še korak bližje naslovu prvaka

Cedevita Olimpija - Krka (prva tekma finala DP 2021) | Olimpija je tudi na drugi finalni tekmi državnega prvenstva premagala dolenjskega nasprotnika in naredila še korak v smeri naslova slovenskega prvaka. | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je tudi na drugi finalni tekmi državnega prvenstva premagala dolenjskega nasprotnika in naredila še korak v smeri naslova slovenskega prvaka.

Košarkarji Cedevite Olimpije so po uvodni visoki zmagi v finalu državnega prvenstva Krko premagali tudi na drugi tekmi (75:64) in si zagotovili dve zaključni žogi za prvaka. Prvo lahko izkoristijo že v nedeljo na domačem parketu.

Cedevita Olimpija - Krka (prva tekma finala DP 2021)
Sportal Ljubljančani zmago oddaljeni od državnega naslova

Tudi drugi finalni obračun za košarkarskega prvaka je pripadel Cedeviti Olimpiji. Potem ko so Ljubljančani na domačem terenu slavili za kar 52 točk (97:45), se je v Novem mestu odvil vendarle bolj enakovreden boj.

Zmaji so v uvodni tretjini povedli za +7, a so jih gostitelji ujeli in v začetku drugega dela povedli za štiri (22:18), do polčasa je Olimpija znova ušla in v tretjo četrtino stopila s skoraj dvomestno prednostjo. Krka se je v nadaljevanju uspela približati na štiri točke, a gostje vodstva niso več izpustili iz rok. Z zmago (75:64) so si priigrali dve zaključni žogi za prvaka. Prvo lahko izkoristijo v nedeljo.

Najbolj razpoložen pri Novomeščanih je bil s 15 točkami Nejc Barič, pri Ljubljančanih jih je Mikael Hopkins dosegel 18, Kendrick Perry pa 15.

To je deseti finale Olimpije in Krke, šestkrat so bili uspešni zmaji, trikrat Krka.