22. 4. 2022,
22.58

2 leti

Thermometer Blue 0,18

Igokea Crvena zvezda Partizan liga ABA Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija KK Krka Novo mesto

Petek, 22. 4. 2022, 22.58

2 leti

Liga ABA, zaostale tekme

Krka se poslavlja z 22. porazom, Olimpija do zmage v zadnjih sekundah

Krka Damjanović | Dalibor Damjanović in njegova Krka se od lige ABA 1 poslavljajo s štirimi zmagami in 22 porazi. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Redni del lige ABA se končuje z zaostalimi tekmami 16. kroga. Prinesel je 22. poraz zadnjeuvrščene Krke, ki tako iz lige izpada z zgolj štirimi zmagami. Cedevita Olimpija je s prostima metoma Zacha Augusta tri sekunde pred koncem premagala FMP s 77:75 in dosegla 18. zmago. Že pred to tekmo so si zagotovili četrto mesto.

Cedevita Olimpija : Borac, Jaka Blažič
Sportal Cedevita Olimpija do novega uspeha, odpisana Krka znova prekratka

Košarkarji Krke so v zaostali tekmi 16. kroga regionalne lige Aba izgubili proti Megi z 62:79. Zadnjeuvrščeno moštvo je sicer že 10. aprila ostalo brez možnosti za obstanek med regionalno elito, zdaj pa je doživelo še 22. poraz in sezono sklenilo z razmerjem 4:22.

Novomeščani, ki so zadnjo zmago v tem tekmovanju slavili 6. marca, so tudi tokrat slabo začeli in si že po prvi četrtini nabrali zaostanek 13 točk. V drugi so se sicer približali na vsega pet točk (22:27), a so se Srbi do polčasa znova odlepili na +14. V drugem delu dvoboja se razmerje moči na parketu novomeške dvorane ni spremenilo. Gosti so v zadnji četrtini še nekoliko oplemenitili prednost in zanesljivo zabeležili deseto zmago v sezoni.

Pri domačih sta po 13 točk dosegla Leon Stergar, ki je ob tem pobral še devet skokov, in Jurij Macura. Dvomestno število točk je presegel tudi Rok Stipčević z 11.

Za Olimpijo trening tekma za Bursaspor

Cedevita Olimpija FMP Omić | Foto: FMP Foto: FMP Ljubljančani so slabo odprli obračun, po zaostanku 9:19 pa so zaigrali veliko boljše in prvo četrtino končali s 24:23. Do konca polčasa so imeli vse niti igre v svojih rokah, tik pred odhodom na veliki odmor pa so si priigrali prednost 14 točk (44:30).

Izbranci Jurice Golemca so v drugem polčasu popustili, kar so gostitelji izkoristili in jih v začetku zadnje četrtine pahnili v zaostanek (60:62). V končnici dvoboja se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran, 42 sekund pred koncem pa je Edo Murić zadel trojko in zmaje popeljal v vodstvo s 73:72.

Po domači minuti odmora je Bryce Jones 24 sekund pred koncem zadel za vodstvo FMP s 74:73, po gostujoči minuti odmora pa je Zach Auguste zadel oba prosta meta za novo vodstvo Olimpije s 75:74. Pet sekund pred koncem je Danilo Tasić zadel enega od dveh prostih metov, Ljubljančani pa so nato v svojem zadnjem napadu - po dveh zadetih prostih metih Augusta in ubranitvi zadnjega napada gostiteljev tri sekunde pred koncem - le dosegli deveto zmago na zadnjih desetih tekmah v tem tekmovanju.

Partizan in Crvena zvezda sta se uvrstila neposredno v polfinale. Budućnost bo na dve zmagi za polfinale igrala s FMP, Cedevita Olimpija pa z Igokeo. Prvi tekmi bosta konec meseca.

Blaž Habot
Sportal Mladi up Cedevite Olimpije predčasno končuje sezono
Cedevita Olimpija : Turk Telekom, EuroCup, Alen Omić
Sportal "Vrti se mi film iz Malage. Če se bo dobro zavrtel, bomo dvignili pokal."