KK Krka Novo mesto liga ABA ABA Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

LIGA ABA, ZAOSTALE TEKME

Cedevita Olimpija do novega uspeha, odpisana Krka znova prekratka

Cedevita Olimpija : Borac, Jaka Blažič | Jaka Blažič je dosegel 20 točk. | Foto ABA/Aleš Fevžer/Cedevita Olimpija

Jaka Blažič je dosegel 20 točk.

V ligi ABA so ta konec tedna na sporedu nekatere zaostale tekme. Cedevita Olimpija je na zaostali tekmi 15. kroga na domačem parketu s 83:80 ugnala Borac. Krka, ki je že obsojena na izpad iz elitne konkurence, je s 65:74 klonila na gostovanju pri Mornarju.

Navijači Cedevita Olimpija
Sportal Borba za vstopnice, v Stožicah se odpira rdeči ring

Ljubljanski košarkarji so opravili predzadnjo nalogo v rednem delu regionalnega tekmovanja. V zaostali tekmi 15. kroga so z nekaj težavami tik pred koncem premagali Borac in dosegli 17. zmago. Prejšnji teden so košarkarji Cedevite Olimpije sicer končali niz sedmih zmag v ligi Aba, ko so izgubili s Cibono. A ta poraz ni ogrozil njihovih možnosti za končnico, današnjo tekmo pa so večinoma oddelali solidno, manjši zdrs pozornosti ob koncu pa ni bil usoden.

Večji del tekme so imeli domači takšno prednost, da so lahko mirno čakali na konec. A vseeno so gostje, ki so bili pred tem najbližje pri izidu 21:23 v prvi četrtini, še zapretili.

Vodstvo domačih z 79:69 v 36. minuti se je namreč stopilo na le 81:78, po dveh prostih metih Radovana Đokovića pa le še na 81:80. A je na drugi strani imel v odločilnem trenutku mirno roko tudi Jaka Blažič, pet sekund pred koncem zadel oba prosta meta za tri točke naskoka, v zadnjem napadu pa je nato Borac izgubil žogo in zmaga je ostala v Ljubljani.

Prav Blažič je bil z 20 točkami na koncu najboljši strelec domačih, 17 jih je dodal Yogi Ferrell.

Cedevita Olimpija ima do konca rednega dela še eno zaostalo tekmo, 22. aprila v Beogradu proti FMP.

Krka poražena v Baru

Čeprav je bilo že po porazu Krke z Igokeo jasno, da se Novomeščani ne morejo več izogniti zadnjemu mestu, so v predzadnjo tekmo sezone regionalnega tekmovanja krenili pogumno in z željo po uspešnem koncu. Nazadnje pa jim je uspelo dobro odigrati le prvi polčas, v drugem so močno popustili in tudi zapravili zmago.

Za Novomeščane bi bila to sicer šele peta zmaga v sezoni. Zdaj jih čaka le še sklepna tekma proti Megi.

Krka je doživela nov poraz. | Foto: Vid Ponikvar Krka je doživela nov poraz. Foto: Vid Ponikvar

V prvem delu tekme so imeli gostje iz Slovenije vseskozi prednost, čeprav so jih domači pred koncem druge četrtine prvič ujeli pri 37:37. A Novomeščani so nato tudi polčas še dobili, čeprav se je prednost takoj po odmoru stopila na le tri točke.

Nadaljevanje je bilo slabše. V prvem polčasu so gostje dosegli 45 točk, v naslednjih 20 minutah pa le še 20, od tega samo sedem v zadnji četrtini. Ob tako skromnih številkah domačim ni bilo težko priti do preobrata, izid je bil zadnjič izenačen pri 53:53, potem pa so črnogorski košarkarji dokaj zanesljivo nadzorovali tekmo in brez težav zmagali.

Največ točk za Krko, 14, je dosegel Adonis Thomas, eno manj pa Andrej Stavrov.