Thermometer Blue 0,22

košarka Brittney Griner

Ponedeljek, 5. 2. 2024, 8.21

Košarkarica, ki je bila v ruski ječi, brez povabila za olimpijske kvalifikacije

Brittney Griner | Ameriška košarkarica Brittney Griner se ni uvrstila med 12 igralk, ki bodo ZDA zastopale na kvalifikacijskem turnirju za olimpijske igre, ki se bo v četrtek začel v Antwerpnu v Belgiji. | Foto Guliverimage

Ameriška košarkarska zvezdnica Brittney Griner, ki je bila leta 2022 v Rusiji zaprta deset mesecev, preden so jo izpustili v okviru izmenjave zapornikov, je ostala brez vpoklica v reprezentanco za olimpijske kvalifikacije. Grinerjeve ni na seznamu 12 ameriških košarkaric, ki bodo zastopale ZDA v kvalifikacijah za Pariz 2024.

Američanke so se kot branilke olimpijskega naslova že uvrstile v Pariz, vendar bodo sodelovale na kvalifikacijskem turnirju za pomoč pri pripravah na olimpijske igre.

Triintridesetletna Brittney Griner, ki igra na mestu centra za ekipo NBA Phoenix Mercury, je bila med 18 igralkami, povabljenimi na tridnevni trening v New Yorku, ki se je končal v nedeljo.

Ni pa se uvrstila med 12 igralk, ki bodo ZDA zastopale na kvalifikacijskem turnirju za olimpijske igre, ki se bo v četrtek začel v Antwerpnu v Belgiji.

Potem ko je Grinerjeva izpustila celotno sezono WNBA leta 2022, medtem ko je bila v Rusiji zaradi obtožb o mamilih zaprta, se je na igrišča vrnila leta 2023 ter v prejšnji sezoni za Phoenix v povprečju dosegala 17,5 točke in 6,3 skoka na tekmo.

Na seznamu ameriških košarkaric za turnir v Belgiji je sedem olimpijk, vključno s petkratno olimpijsko prvakinjo Diano Taurasi.

V Parizu bodo Američanke skušale osvojiti osmo zaporedno zlato olimpijsko medaljo.