Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Nedelja,
14. 12. 2025,
15.45

Osveženo pred

2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,08

Natisni članek

Natisni članek

Lena Repinc Lisa Vittozzi Polona Klemenčič biatlon

Nedelja, 14. 12. 2025, 15.45

2 meseca

Biatlon, Hochfilzen, zasledovalna tekma (ž)

Lisa Vittozzi do devete zmage, Polona Klemenčič 20.

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,08
Lisa Vittozzi | Lisa Vittozzi se je na sam vrh prebila s 14. mesta. | Foto Guliverimage

Lisa Vittozzi se je na sam vrh prebila s 14. mesta.

Foto: Guliverimage

Italijanka Lisa Vittozzi je na zasledovalni tekmi v avstrijskem Hochfilznu dosegla deveto zmago v biatlonskem svetovnem pokalu. Polona Klemenčič je zasedla 20. mesto, Lena Repinc pa je bila 58.

Junakinja tekme v Avstriji je nedvomno 30-letna Vittozzi, ki je lansko sezono zaradi poškodbe hrbta izpustila, zdaj pa se je pred domačimi olimpijskimi igrami v Anterselvi vrnila z zmago in napovedala boj za odličje tudi na najpomembnejših tekmah sezone.

Italijanka si je zmago pristreljala. V smučino je krenila šele kot 14., minuto za najboljšimi, nato pa že na polovici našla stik z vodilnimi, v drugem delu pa je s pridom kaznovala vsak kazenski krog. Po zadnjem streljanju ji je bila blizu le Švedinja Anna Magnusson, ki je imela 3,6 sekunde zaostanka, a je v zadnjem krogu Italijanka potrdila, da je močnejša. Švedinja je bila nenatančna s puško na tretjem postanku, vseeno pa je obdržala vodstvo v skupnem seštevku.

"Prikazala sem popolno predstavo, kar mi zelo veliko pomeni. Bilo je težko, zelo sem morala garati, a vedela sem, da se bom vrnila med najboljše. In ob takšnem uspehu se uresničijo sanje. Meni to pomeni vse," je Italijanka med vrsticami pokazala, kako si je po trdem delu na treningu spet želela zmago.

Za bron se je v zadnjem krogu spopadlo osem tekmovalk, največ moči pa je imela Norvežanka Maren Kirkeeide, ki je kljub trem kazenskim krogom z močnim sprintom stopila na najnižjo stopničko zmagovalnega odra.

Izjemno izhodišče je imela tudi Klemenčič, ki je petkov sprint končala na desetem mestu. Po prvem streljanju je dobro kazalo, s strelsko ničlo je napredovala na četrto mesto.

"Od starta sem se zares dobro počutila. Tekaško sem danes lahko šla z najboljšimi, imela sem tudi odlične smuči. Zelo pa mi je žal zadnjega streljanja. Trudila sem se, da bi 'ja' zadela. Pri tretjem strelu sem malce počakala in podrla ritem ter zato zgrešila dva strela. Vseeno sem zadovoljna z 20. mestom, dala sem vse od sebe," je bila vesela Gorenjka, z 21. mestom najvišje uvrščena Slovenka v skupnem seštevku.

Napaka na drugem mestu jo je vrgla na 14. mesto in začel se je boj za deseterico. Nova ničla je pomenila sedmo mesto, na zadnjem postanku pa so se Kranjčanki zatresle roke in dva dodatna kazenska kroga sta bila preveč za novo vrhunsko uvrstitev.

Slovenijo je zastopala še Repinc, ki je startno številko 56 združila s štirimi napakami s puško in bila 58.

Biatlonska karavana se bo zdaj preselila na zadnjo prednovoletno tekmo v Francijo, kjer je lansko sezono Anamarija Lampič osvojila prve stopničke v karieri.

Izidi, ženske, zasledovalno (10 km):

1. Lisa Vittozzi (Ita) 28:31,5 (0)
2. Anna Magnusson (Šve) 11,4 (1)
3. Maren Kirkeeide (Nor) 39,5 (3)
4. Justine Brazisaz Bouchet (Fra) 41,2 (2)
5. Elvira Öberg (Šve) 43,8 (2)
6. Camille Bened (Fra) 44,5 (0)
7. Lou Jeamonnot (Fra) 51,5 (3)
8. Regina Ermits (Est) 52,9 (1)
9. Dorothea Wierer (Ita) 54,9 (2)
10. Anna Weidel (Nem) 55,7 (2)
...
20. Polona Klemenčič (Slo) 1:39,9 (3)
58. Lena Repinc (Slo) 5:17,0 (4)

Svetovni pokal skupno (5/21 tekem):

1. Anna Magnusson (Šve) 314
2. Maren Kirkeeide (Nor) 260
3. Lou Jeanmonnot (Fra) 241
4. Camille Bened (Fra) 238
5. Dorothea Wierer (Ita) 225
6. Suvi Minkkinen (Fin) 219
7. Lisa Vittozzi (Ita) 204
8. Elvira Öberg (Šve) 176
9. Oceane Michelon (Fra) 154
10. Lisa Theresa Hauser (Avt) 145
...
21. Polona Klemenčič (Slo) 76
50. Lena Repinc (Slo) 25
52. Anamarija Lampič (Slo) 21

...

biatlon, štafeta, Vetle Sjaastad Christiansen, Sturla Holm Laegreid, Johan- Olav Botn, Johannes Dale Skjevdal
Sportal Po težavah Jakova Faka Slovenija deseta, zmaga Norveški
Švedska ženska biatlonska reprezentanca
Sportal Štafetna zmaga Švedski, Slovenke po obupnem streljanju ujete pred koncem
Eric Perrot
Sportal Eric Perrot slavil na zasledovalni tekmi, Slovenci skromni
Ne spreglejte