Zaostala tekma lige Nova KBM

Gorenjski dvoboj visoko dobil Šenčur

Šenčur Rizvić | Rizvić je dal 16 točk. | Foto Grega Valančič/Sportida

Rizvić je dal 16 točk.

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so na zaostali tekmi 13. kroga lige Nova KBM premagali ECE Triglav s 106:77.

Gorenjska gradbena družba Šenčur
Sportal Šenčur odpihnil Šentjur, Helios tesno ugnal Podčetrtek

Gorenjski obračun se je končal z visoko in pričakovano zmago zasedbe iz Šenčurja. Ta je dosegla dvanajsto zmago, za vodilno ekipo iz Domžal zaostaja za točko.

Tekma je bila enakovredna le v prvi četrtini. Nato so na parketu zagospodarili varovanci domačega stratega Miljana Pavkovića, ki so tekmece iz gorenjske prestolnice zasenčili v vseh košarkarskih elementih. Na polčasu so si priigrali 15 točk naskoka, najvišjo prednost pa so imeli v končnici dvoboja (102:69).

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Gaber Ožegovič z 32 in Nejc Martinčič s 27 točkami, v gostujoči pa Jan Maček z 18 točkami.