Anthony Randolph Klemen Prepelič Real Madrid Jaka Blažič Barcelona Evroliga

Sreda, 24. 4. 2019, 22.39

Evroliga, četrtfinale, tretje tekme

Katastrofa Blažičevih

Anthony Randolph | Anthony Randolph se je z Realom že danes uvrstil na turnir zaključne četverice. | Foto Reuters

Anthony Randolph se je z Realom že danes uvrstil na turnir zaključne četverice.

Real Madrid, katerega člana sta Klemen Prepelič in Anthony Randolph, se je kot prvi uvrstil na zaključni turnir elitne četverice Evrolige. Preostali klubi še iščejo pot do tretje zmage. Jaka Blažič je z Barcelono na domačih tleh doživel debakl proti Anadolu Efes, ki je zdaj streljal od zaključnega turnirja - kot CSKA, ki je premagal Baskonio.

Anthony Randolph je ob ključni zmagi Real Madrida proti Panathinaikosu igral dobrih 26 minut in prispeval 12 točk, v statistiko pa vpisal še tri skoke. Prepelič je na parketu preživel osem minut in pol, dodal še en skok, eno asistenco in ukradeno žogo.

Jaka Blažič je imel s soigralci Barcelone prd domačimi navijači lepo priložnost, da bi prišli do zmage in zaključne žogice, a so doživeli katastrofo. Anadollu Efes jih je premagal s kar 102:68. Blažič je v desetih minutah dosegel tri točke.