Druga liga aba

Domžalčani ugnali Sarajevčane, do zmage tudi Rogaška

Helios Suns Krka | Domžalčani so premagali sarajevski Spars. | Foto Grega Valančič/Sportida

Domžalčani so premagali sarajevski Spars.

Košarkarji Helios Suns so v 2. krogu lige Aba 2 zabeležili prvo sezonsko zmago v tem tekmovanju. Na Zlatiboru so s 83:77 (19:27, 42:41, 59:62) premagali sarajevski Spars. Rogaška je z 80:64 (17:13, 45:29, 62:51) premagala MZT Skopje Aerodrom.

Potem ko so Domžalčani že po treh minutah zaostajali za deset točk, so v nadaljevanju ujeli ritem in se enakovredno kosali s tekmeci, do odločilne prednosti pa so prišli v zadnjih minutah. Še štiri minute in 45 sekund pred koncem je bil izid izenačen, po izidu 70:70 pa so Slovenci zadeli šest prostih metov, nato pa je bil Blaž Mahkovic natančen še pri metu za tri točke.

Prednosti devetih točk do konca niso zapravili, čeprav so se Sarajevčani 46 sekund pred koncem približali na dve točki zaostanka. Zmago sta potrdila Carlbe Ervin, ki je natančno izvedel dva prosta meta, in Leon Šantelj.

Najučinkovitejši v domžalski vrsti je bil Mahkovic, dosegel je 23 točk, Šantelj jih je prispeval 16.

Do prve zmage tudi Rogaška

Prvo zmago v novi sezoni tekmovanja so dosegli tudi košarkarji Rogaške. Z 80:64 (17:13, 45:29, 62:51) so premagali MZT Skopje Aerodrom.

Ekipi sta bili izenačeni le v prvih 15 minutah tekme, nato pa so Rogačani povsem po zaslugi Mladena Primorca, ki je že v prvem polčasu zadel štiri mete za tri točke in dosegel 16 točk (v drugem nobene več), z delnim izidom 18:4 ušli in ob odmoru imeli 16 točk prednosti.

Na začetku drugega polčasa so se Makedonci spet nekoliko približali, a so Slovenci znali odgovoriti in tekmo mirno pripeljati do konca.

Pri Rogaški je bil z 19 točkami najučinkovitejši Petar Vujačić.

Drugi turnir bo med 8. in 12. novembrom v Osijeku. Na njem bodo moštva odigrala po dve tekmi, na preostalih treh turnirjih v decembru (Sarajevo), januarju (Banjaluka) in marcu (Široki Brijeg) pa po tri.

Najboljših osem ekip se bo po ligaškem delu uvrstilo v končnico.

Cedevita Olimpija : FMP, Jaka Blažič