26. 3. 2008,
8.27

Sreda, 26. 3. 2008, 8.27

Dallas uspešen brez Dirka

V severnoameriški poklicni ligi NBA je bilo v noči na sredo odigranih šest tekem. Slovenci so tokrat počivali, prav tako pa tudi poškodovani Dirk Nowitzki.

Dirk Nowitzki bo moral zaradi lažje poškodbe gležnja in tudi kolena počivati vsaj en teden, morda celo več. Njegovi soigralci iz Dallasa so bili tako ob soočenju s sicer sila neprepričljivim moštvom LA Clippers še za odtenek bolj motivirani.

Na Floridi je Orlando s 97:107 izgubili proti branilcem naslova prvaka San Antonio Spurs, pri katerih se je z 28 točkami izkazal Manu Ginobili, 24 pa jih je za četrto zmago v nizu dodal Michael Finley. Tim Duncan je zbral 19 točk in 15 skokov. Pri domačih je blestel Dwight Howard, ki je 24 točkam dodal še 21 skokov in tako še na osmi tekmi to sezono dosegel po več kot 20 točk in skokov.

Chicago Bulls so s 103:94 premagali Atlanta Hawks, najbolj razpoložen pa je bil Drew Gooden z 31 točkami in 16 skoki. Biki, le eno od moštev, ki lovi Atlanto za zadnje mesto v končnici vzhoda, so zmago v razburljivi zadnji četrtini skoraj zapravili, a na koncu jim je le uspelo ukrotiti Atlanto. Utah Jazz so v olimpijskem mestu Salt Lake City s 128:106 premagali Charlotte Bobcats. Carlos Boozer je za domače zbral 28 točk in 13 skokov, Deron Williams pa 14 točk in 15 podaj. Dvojni dvojček je v domači vrsti uspel še Mehmetu Okurju (20 točk, deset skokov).

Portland Trail Blazers so v domači dvorani s 102:82 premagali Washington Wizards. Prvi strelec domačih je bil Martell Webster s 23 točkami, 20 jih je k zmagi dodal Travis Outlaw.