10. 12. 2007,
16.05

Ponedeljek, 10. 12. 2007, 16.05

Budućnost užalostila G. Slovan

Košarkarji Geoplina Slovana so v 13. krogu lige NLB izgubili z Budućnostjo s 64:79 (12:12, 30:39, 48:58).

Na srečanju ekip, ki sta v minulem krogu pripravili prvovrstni presenečenji - Geoplin Slovan je doma premagal Cibono, Budućnost pa je bila v gosteh boljša od FMP -, so zasluženo slavili domači košarkarji iz Podgorice, ki so nizu zmag, tako v ligi NLB kot v pokalu ULEB, dodali še Slovanov skalp. Čeprav so se Ljubljančani v uvodni četrtini tekme dobro upirali črnogorskemu prvaku, so si ob polčasu že nabrali zaostanek in favoriti so iz minute v minuto zanesljivo višali razliko ter prišli do zmage.

Pri gostiteljih je bil s 16 točkami najbolj razpoložen Vladimir Dašić, po 13 pa sta jih k zmagi dodala še Ivan Maraš in Bojan Bakić, medtem ko so Slovanovci močno pogrešali točke nove okrepitve De Marca Johnsona, ki je v prejšnjem krogu skoraj sam premagal zagrebško Cibono, tokrat pa se je zaustavil pri šestih točkah in iz igre od osmih poskusov zadel le dvakrat. Dobro je bil razpoložen Marko Jovanović z 22 točkami, 14 jih je pri 100-odstotnem metu iz igre za dve točki (5:5) zbral še Jaka Klobučar, a sama nista zmogla zaustaviti naleta Podgoričanov.