13.45

Jaka Blažič Boštjan Nachbar Mirza Begić Crvena zvezda Barcelona

Četrtek, 12. 3. 2015, 13.45

Blažič z Zvezdo razbil Galatasaray, Panathinaikos počepnil v Kaunasu

Crvena zvezda je v 10. krogu TOP 16 v evroligi visoko premagala Galatasaray, prvi strelec tekme pa je bil Jaka Blažič. Boštjan Nachbar do zmage proti Maccabiju, Mirza Begić izgubil v Rusiji.

Beograjska Crvena zvezda, ki je v prejšnjem krogu po pravem jurišu v zadnji četrtini premagala Maccabi, se je tokrat v gosteh znesla nad Galatasarayem in zmagala z 91:68. Prvi strelec tekme je bil Jaka Blažič, ki je dosegel 19 točk v slabih 25 minutah, ki jih je preživel na parketu.

Barceloni z Boštjanom Nachbarjem je pripadel derbi z izraelskim Maccabijem, ki je nepričakovano klonil že v Beogradu. Slovenec je k visoki zmagi (89:71) prispeval pet točk, igral pa je dobrih deset minut. Še višjo zmago s kar 31 točkami razlike so dosegli košarkarji španskega Reala, ki so premagali Albo.

Pomembno tekmo v boju za napredovanje je v Rusiji pri Nižnem izgubil Mirza Begić, ki igra za Kutxo Laboral.