Thermometer Blue 0

Union Olimpija Bilbao Klemen Prepelič Alen Omić Gašper Vidmar Eurocup

Torek, 24. 11. 2015, 11.28

Begić z Bilbaom v Stožicah razbil razglašeno Olimpijo

V predzadnjem krogu prvega dela Eurocupa je Olimpija pred domačimi gledalci doživela boleč poraz proti Bilbau.

Bilbao že ima vstopnico v drugi del tekmovanja (že tretjo sezono zapored), Olimpija pa za zdaj še nima zagotovljenega nastopa v evropskih tekmovanjih v spomladanskem delu. Tega bi si zagotovila z zmago proti Špancem, katerim so bili konkurenčni le v prvi četrtini. Ob polčasu so namreč zaostajali že za več kot 10 točk, zaostanek pa je do konca tekma narasel na -21 (63:84). Pri zmajih je bil najbolj učinkovit Luka Rupnik z 11 točkami.

Drugi del tekmovanja ima v skupini B že zagotovljen tudi Alen Omić, ki je z Gran Canario doma s 83:78 premagal berlinsko Albo.

Gašper Vidmar je z Banvitom z 71:67 premagal domače tekmece Trabzonspor. Slovenski center je v 20 minutah dosegel tri točke in dodal pet skokov.