4. 4. 2021,
19.31

3 leta

Thermometer Blue 0,04

Ale BTC Ljubljana Špela Kern Eugenija Bujak Dirka po Flandriji Annemiek van Vleuten

Nedelja, 4. 4. 2021, 19.31

3 leta

Dirka po Flandriji 2021 (ženske)

Van Vleutnova po desetih letih spet kraljica Flandrije

Annemiek van Vleuten - Flandrija 2021 | Annemiek van Vleuten spet nepremagljiva. | Foto Guliverimage

Annemiek van Vleuten spet nepremagljiva.

Zmagovalka ženske Dirke po Flandriji je nizozemska zvezdnica Annemiek van Vleuten (Movistar). Drugo mesto je na 152-kilometrski preizkušnji s startom in ciljem v Oudenaardeju zasedla Nemka Lisa Brennauer (Ceratizit-WNT), tretje pa Avstralka Grace Brown (BikeExchange).

Kasper Asgreen, Mathieu van der Poel, Flandrija 2021
Sportal Danec Asgreen na razburljivi belgijski klasiki močnejši od Van der Poela

Van Vleutnova je Dirko po Flandriji dobila že leta 2011, ko je tako kot danes odločilni napad pripravila na vzponu Peterberg. 38-letnica je dosegla že 76. zmago v karieri.

Na štartu sta bili dve Slovenki, Špela Kern (Massi - Tactic Women Team) in Eugenija Bujak (Alé BTC Ljubljana), prva je 18. izvedbo klasične belgijske dirke končala na 50. mestu s 5:22 zaostanka za zmagovalko, druga pa je bila 102. (+ 10:03).

Zato pa je Švicarka Marlen Reusser poskrbela za najboljšo uvrstitev ekipe Ale BTC Ljubljana, dirko je končala na devetem mestu.