Špela Kern Urša Pintar

Nedelja, 4. 6. 2023, 21.16

Urša Pintar

Slovenska kolesarka do odmevnega uspeha kariere

Urša Pintar | Urša Pintar (levo) je na dirki prve kategorije v Franciji osvojila drugo mesto. | Foto G. P.

Urša Pintar (levo) je na dirki prve kategorije v Franciji osvojila drugo mesto.

Slovenska kolesarka ekipe BTC City Scott Urša Pintar je na dirki prve kategorije Alpes Gresivaudan Classic v Franciji zabeležila uspeh kariere. Zasedla je drugo mesto, hitrejša od nje je bila le domačinka Evita Muzic, članica ekipe FDJ, ki nastopa na dirkah najvišje ravni.

Christophe Laporte
Sportal Za začetek najboljši Rogličev klubski znanec

Francozinja si je na dirki, dolgi 126 kilometrov, kolesarke pa so se morale premagati pet vzponov in premagati skupaj kar 3200 m višinske razlike, zmago zagotovila na spustu, deset kilometrov pred ciljem, ko je pobegnila Urši Pintar in rojakinji Coston Morgane.

Slovenski uspeh je s šestim mestom dopolnila Špela Kern (Cofidis), ki je bila v skupinskem begu kar 80 kilometrov. Dobila je skupni seštevek letečih ciljev, v seštevku gorskih pa je bila tretja.

Dirko sta z večjim zaostankom končali tudi mladi članici ekipe BTC City Ljubljana Scott, Nika Bobnar in Tjaša Sušnik.