5 let, 6 mesecev

Tony Martin dirka po Belgiji

Četrtek, 23. 5. 2013, 19.13

Tony Martin novi vodilni na dirki po Belgiji

Nemški kolesar Tony Martin je z zmago v posamičnem kronometru 3. etape kolesarske dirke po Belgiji postal tudi novi vodilni v skupnem seštevku dirke. Simon Špilak 13. v etapi.

Na dirki je bil na sporedu 15 kilometrov dolg in raven posamičen kronometer, ki je potekal v spremenljivih vremenskih razmerah. Najboljše pogoje so imeli kolesarji, ki so se na traso podali v prvi polovici nastopajočih. Med njimi sta bila tudi oba Slovenca, ki nastopata na dirki. Simon Špilak je zelo dobro opravil s hitro traso in etapo končal na 13. mestu. Borut Božič je zasedel 89. mesto. Dež in mokro cestišče nista mogla do živega dvakratnemu, oziroma aktualnemu svetovnemu prvaku v kronometru Tonyu Martinu. Član ekipe Omega Pharma-Quick Step je slavil suvereno zmago in najbližjega zasledovalca premagal za 40 sekund. To je že šesta zmaga Martina v letošnji sezoni. Od tega jih je kar pet dosegel na posamičnih kronometrih etapnih dirk. Sicer dež danes ni igral pretirane vloge, saj je imela trasa zelo malo ovinkov, a so občutki na kolesu vseeno drugačni, če kolesariš v suhem vremenu kot pa v mokrem. Na 2. in 3. mestu sta etapo končala Tom Dumoulin in Artem Ovečkin. Martin, ki je na tej dirki zmagal v skupnem seštevku že lani, je novi vodilni v skupnem seštevku. Simon Špilak in Borut Božič nista uvrščena med najboljše, saj sta v prvih dveh etapah preveč zaostala. Do konca dirke sta na sporedu še dve etapi.