Sobota, 23. 9. 2017, 17.58

SP v cestnem kolesarstvu

Tako visoko kot Urša Pintar ni bila še nobena

SP kolesarstvo ženske | Foto KZS/Aleš Kalan

Nizozemske kolesarke na svetovnem prvenstvu v norveškem Bergnu na cestni dirki niso dovolile presenečenja, saj je mavrično majico osvojila Chantal Blaak. Od treh Slovenk na startu je bila najboljša Urša Pintar na 22. mestu, kar je najboljša slovenska uvrstitev kolesark na SP. Polona Batagelj je bila 26.

Srebro je po sprintu glavnine osvojila Avstralka Katrin Garfoot, bron pa branilka naslov iz Dohe 2015 Danka Amalie Dideriksen. Sprintali sta tudi obe Slovenki in za zmagovalko zaostali 28 sekund.

Polona Batagelj je končala na 26. mestu. | Foto: KZS/Aleš Kalan Polona Batagelj je končala na 26. mestu. Foto: KZS/Aleš Kalan

Doslej je najboljšo slovensko uvrstitev slovenskih kolesark držala Batageljeva, ki je bila lani v Dohi 31.

Že mladinci so svojo dirko odpeljali v sončnem vremenu, ko se se s starta na 152,8 kilometra dolgo pot podale kolesarke, pa je bilo za norveške razmere v tem delu leta pravo poletje. Razočarali niso niti kolesarski navdušenci, spet se jih je zbralo ogromno, kar je nadvse vzpodbuden podatek pred vrhuncem SP, nedeljsko dirko članov. Prireditelji računajo, da se bo zadnji dan zbralo okrog pol milijona ljudi.

SP kolesarstvo ženske | Foto: KZS/Aleš Kalan Foto: KZS/Aleš Kalan

Končni izbor zmagovalk, ki so se udarile za mavrično majico, se je izoblikoval na zadnjem vzponu čez Lososov hrib, ko je pospešila Poljakinja Katarzyna Niewiadoma, za seboj pa je potegnila Nizozemki Anno van der Breggen in Annemiek van Vleuten ter Garfootovo, v le nekaj metrih pa so ujele Blaakovo, Britanko Hannah Barnes in Francozinjo Audrey Cordon Ragot.

Fotogalerija Aleša Kalana

1 / 31

Sedmerica je spust še začela skupaj, nato pa se je naprej izstrelila Blaakova. V zadnji kilometer je prišla z 38 sekundami prednosti in mavrična majica je bila njena. V ozadju je glavnina ujela ubežnice in skupina dobrih 30 kolesark je sprintala za preostali medalji.

Na četrtem mestu je končala Nizozemka Annemiek van Vleuten, ki je pred dnevi osvojila zlato v vožnji na čas.

Tretja Slovenka na Špela Kern po petih krogih ni več držala stika z najboljšimi, v šestega je prišla že z več kot štirimi minutami zaostanka in njenega boja je bilo konec.