svetovni pokal, Leogang

Monika Hrastnik tik pod zmagovalnim odrom

Monika Hrastnik | Monika Hrastnik je v Avstriji prišla do četrtega mesta. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Monika Hrastnik je v Avstriji prišla do četrtega mesta.

Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik je na drugi postaji svetovnega pokala v avstrijskem Leogangu v spustu zasedla četrto mesto. Zmagala je domačinka Valentina Höll pred Švicarko Camille Balanche in Britanko Rachel Atherton.

Dirka Po Sloveniji 2023, 4. etapa
Sportal Dramatična kraljevska etapa, Zana padel na spustu, pa vseeno prišel do zelene majice

Devetindvajsetletnica Monika Hrastnik je to sezono na prvi postaji v Lenzerheideju zasedla osmo mesto, v Leogangu pa je dobro opravila vožnjo in za stopničkami zaostala za vsega 0,269 sekunde. Prepričljivo je slavila 21-letna Valentina Höll, ki je bila 4,303 sekunde hitrejša od Camille Balanche. Tudi ta je bila daleč pred Britanko Rachel Atherton na tretjem mestu, ki je za zmagovalko zaostala 7,334 sekunde.

Najboljša slovenska tekmovalka v spustu zadnjih let in dvakratna zaporedna evropska prvakinja iz Maribora je pred tremi leti v Leogangu osvojila bronasto kolajno na svetovnem prvenstvu, v letih 2021 in 2022 pa je bila v svetovnem pokalu na tem prizorišču tretja oziroma peta. V skupnem seštevku svetovnega pokala je Hrastnik napredovala na peto mesto in ima po dveh preizkušnjah 380 točk. Vodilna je Balanche s 680.

Nato so nastopili še moški, a brez slovenskih predstavnikov. Vsi so namreč izpadli v kvalifikacijah. Najboljši je bil Jan Cimperman na 147. mestu, Žak Gomilšček preizkušnje ni končal, Luka Berginc in Miran Vauh pa nista štartala.  Slavil je domačin Andreas Kolb, ki je za 0,68 sekunde ugnal Francoza Loica Brunija. Tretji je bil z zaostankom 0,911 sekunde Kanadčan Jackson Goldstone.

V nedeljo bodo za konec sporeda v Leogangu na sporedu še tekme v olimpijskem krosu. Od Slovencev bosta v ženski članski konkurenci nastopili Tanja Žakelj in Vita Movrin, v moški pa Rok Naglič.