Sobota, 31. 3. 2018, 22.25

6 let

Špilak deveti v Španiji, Valverde že do devete zmage v sezoni

Simon Špilak | Foto Guliver/Getty Images

Slovenski kolesar Simon Špilak, član Katjuše, je na enodnevni dirki v Španiji, Veliki nagradi Miguela Induraina osvojil deveto mesto. Prekmurec, nekdanji zmagovalec omenjene dirke, je čez ciljno črto po 189,1 kilometra v Estelli zapeljal eno minuto in 43 sekund za Špancem Alejandrom Valverdejem, ki je bil najhitrejši.

Sedemintridesetletni Valverde je vpisal že deveto zmago v tej sezoni in 117. v karieri. V zadnjih kilometrih je za seboj pustil vse kolesarje, 20 sekund za njim je ciljno črto prečkal njegov rojak Carlos Verona. Tretji Avstralec Nicholas Schultz je zaostal že minuto in štiri sekunde.

Špilak je na VN Miguela Induraina zmagal leta 2013. Za večino kolesarjev je dirka v Estelli uvod za etapno dirko svetovne serije po Baskiji, ki se začne v ponedeljek. Na njej bo nastopil tudi Špilak, poleg njega od Slovencev še Jan Polanc in Primož Roglič. Prvi naj bi lovil etapne uspehe, drugi pa je po mnenju strokovnjakov kandidat za najvišja mesta v skupni razvrstitvi. V prejšnji sezoni je na baskovskih cestah zbral dve etapni zmagi. Skupno je bil peti.