Stephen Williams Bahrain Victorious Dirka po Švici

Nedelja, 12. 6. 2022, 18.51

Dirka po Švici, 1. etapa

Prva etapa in vodstvo po Švici Williamsu

Dirka po Švici 22, Stephen Williams (levo) | Stephen Williams (levo) se je veselil svoje prve profesionalne zmage. | Foto Guliverimage

Stephen Williams (levo) se je veselil svoje prve profesionalne zmage.

Britanec Stephen Williams (Bahrain-Victorious) je presenetljivi zmagovalec prve etape dirke po Švici. V Küsnachtu (177,6 km) je bil po ciljnem sprintu manjše skupine favoritov hitrejši od Nemca Maximiliana Schachmanna (Bora-Hansgrohe) in Danca Andreasa Krona (Lotto Soudal). Slovencev ni na dirki.

Z etapno zmago v razgibani krožni trasi v Küsnachtu je Williams oblekel tudi majico vodilnega na osemdnevni dirki, ki se bo končala prihodnjo nedeljo. Na podlagi osvojenih bonifikacijskih sekund ima štiri sekunde naskoka pred Schachmannom in šest pred Kronom.

Za 26-letnega Williamsa je bila to tretja zmaga v poklicnem kolesarstvu, pred tem je lani dobil skupni seštevek dirke po Hrvaški, na tej dirki pa je bil najboljši še v peti etapi.

V tej sezoni ni ravno veliko dirkal, pred današnjo zmago pa je bil njegov najboljši izid 15. mesto v petek na veliki nagradi kantona Aargau.

V ponedeljek bo na sporedu razgibana druga etapa od Küsnachta do Aescha (198 km).