Četrtek, 24. 3. 2022, 20.30

2 leti

Mednarodni teden Coppija in Bartalija, 3. etapa

Polanc tokrat minuto za zmagovalcem, v skupnem seštevku napredoval

Jan Polanc | Jan Polanc je na 11. mestu v skupnem seštevku dirke Mednarodni teden Coppija in Bartalija. | Foto Guliverimage

Zmagovalec tretje etape Mednarodnega tedna Coppija in Bartalija, 147-kilometrske preizkušnje s startom in ciljem v San Marinu, je Britanec Ben Tulett (Ineos Grenadiers). Edini slovenski predstavnik na dirki Jan Polanc (UAE Emirates) je bil danes 11., za zmagovalcem je zaostal okroglo minuto, v skupnem seštevku pa je pridobil tri mesta in je zdaj 11.

Tulett je bil danes za tri sekunde hitrejši od moštvenega kolega pri Ineosu, Irca Eddija Dunbarja, tretji pa je bil kapetan moštva UAE Emirates na tej dirki, Švicar Marc Hirschi, ki mu je pomagal tudi edini slovenski kolesar na tej italijanski preizkušnji Jan Polanc.

Hirschi je tretji tudi v skupnem seštevku, kjer ima za vodilnim Dunbarjem 24 sekund zaostanka. Drugi je trenutno Tulett, ki zaostaja devet sekund za moštvenim kolegom.

Polanc je napredoval na 11. mesto v skupnem seštevku (+1:23) in je tretji najboljši kolesar moštva UAE Emirates. Pred njim je na šestem mestu še Italijan Diego Ulissi (0:48).

Jutri kolesarje čaka 158-kilometrska peta etapa z dvema vzponoma tretje in enim druge kategorije, ki se bo začela in končala v Montecatiniju. Dirke bo konec v soboto po 160-kilometrski etapi od Casalguidija do Casalguidija. Tudi zadnja etapa bo imela nekaj vzponov.