8. 4. 2019,
18.49

5 let

Thermometer Blue 0,11

Dirka po Baskiji Dirka po Baskiji Grega Bole Luka Pibernik Tadej Pogačar Tadej Pogačar

Ponedeljek, 8. 4. 2019, 18.49

5 let

Dirka po Baskiji, 1. etapa

Pogačar najboljši Slovenec na uvodnem kronometru dirke po Baskiji

Tadej Pogačar | Tadej Pogačar je bil najboljši Slovenec, kronometer je končal na 18. mestu. | Foto UAE Emirates

Tadej Pogačar je bil najboljši Slovenec, kronometer je končal na 18. mestu.

Nemec Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe) je dobil prvo etapo kolesarske dirke po Baskiji, 11,3 dolgi kronometer v Zumarragi in je tako oblekel rumeno majico vodilnega. Izmed treh Slovencev na dirki se je najbolje odrezal Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates), ki je osvojil 18. mesto.

Schachmann, ki je konec marca dobil tudi etapo na dirki po Kataloniji, je postavil najhitrejši čas na progi (17:10). Ta je imela tudi en vzpon z do 20-odstotnim naklonom.

Drugouvrščeni Kolumbijec Dani Martinez (EF-Education First) je zaostal devet sekund, tretji Poljak Michal Kwiatkowski (Sky) deset sekund, četrti Francoz Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) pa dvanajst.

Pibernik in Bole v ozadju

Pogačar, ki letošnjo sezono prvič vozi med profesionalci, je zaostal 43 sekund in zasedel 18. mesto. Preostala dva slovenska kolesarja nista bila tako uspešna, Luka Pibernik (Bahrain Merida) je zaostal minuto in 45 sekund ter je po prvem dnevu 106., njegov moštveni kolega Grega Bole pa je za zmagovalcem zaostal skoraj dve minuti in pol (+2:26) in je 141.

Druga od skupno šestih etap na dirki bo potekala v torek od Zumarrage do Gorraiza z razdaljo 149,5 kilometrov.