15. 10. 2023,
15.34

6 mesecev, 2 tedna

Thermometer Blue 0,07

Astana Aleksej Lucenko Jasper Philipsen Gal Glivar UAE Emirates Domen Novak Dirka po Turčiji

Nedelja, 15. 10. 2023, 15.34

Dirka po Turčiji, 8. etapa

Novak sezono sklenil z 11. mestom, skupna zmaga Lucenku

Domen Novak | Domen Novak je Dirko po Turčiji končal na enajstem mestu v skupnem seštevku. | Foto Guliverimage

Domen Novak je Dirko po Turčiji končal na enajstem mestu v skupnem seštevku.

Slovenski kolesar Domen Novak (UAE Team Emirates) je osemdnevno dirko po Turčiji končal na skupno 11. mestu. Slavil je Kazahstanec Aleksej Lucenko (Astana Qazaqstan). Zadnjo etapo po Istanbulu (130,5 km) je dobil Belgijec Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck).

Jasper Philipsen je v Istanbulu dobil sprinterski zaključek pred Nizozemcem Ceesom Bolom (Astana Qazaqstan) in Italijanom Giovannijem Lonadrijem (Eolo-Kometa).

Belgijski sprinterski zvezdnik je v Turčiji zabeležil štiri etapne zmage, s čimer je na lestvici po številu zmag v enem letu prehitel slovenskega asa Tadeja Pogačarja (UAE Team Emirates). Philipsen se je na koncu ustavil pri 19 zmagah, Pogačar jih je zbral 17.

V skupnem seštevku je imel Aleksej Lucenko po osmih etapah 26 sekund naskoka pred Nemcem Benom Zwiehoffom (Bora-hansgrohe), tretji je bil še en član Astane, Kolumbijec Harold Tejada, ki je zaostal 51 sekund. Domen Novak je za zmagovalcem zaostal 5:38 minute.

Na dirki je v dresu emiratov nastopil še en Slovenec, in sicer Gal Glivar, ki tam dirka na preizkušnji iz Adrie Mobila. V sedmi etapi je odstopil in ostal brez končne uvrstitve.

Dirka je bila glede skupnega seštevka odločena po kraljevski tretji etapi s ciljem na zahtevnem vzponu Babadag (18,4 km/10,3 %). Vrstni red med najboljšimi se od takrat ni bistveno spremenil kljub nekaj razgibanim etapam.