Novi Sad gorsko kolesarstvo evropsko prvenstvo

Sobota, 14. 8. 2021, 17.50

Novi Sad, ep v gorskem kolesarstvu

Na EP v izločanju Klemenčič šesti, v krosu v mlajših konkurencah brez presežka

Novi Sad - EP v gosrek kolesarstvu, mladinci | Foto Guliverimage

Novi Sad, 14. avgusta - Na evropskem prvenstvu v gorskem kolesarstvu v Novem Sadu v Srbiji je za Slovenijo najvišjo uvrstitev v petek dosegel Jakob Klemenčič s šestim mestom v disciplini eliminator oz. v izločanju. V mlajših konkurencah olimpijskega krosa pa Slovenci niso posegli po visokih mestih. V nedeljo bodo na vrsti še člani in članice v krosu.

V Srbiji EP poteka od četrtka, končalo pa se bo v nedeljo s preizkušnjama v olimpijskem krosu.

V petek je v disciplini eliminator šesto mesto osvojil Klemenčič, ki je bil v malem finalu drugi. V njem je bil Blaž Žle četrti in končal na skupno osmem mestu. Nastopila sta tudi Matic Kranjec Žagar in Gregor Krajnc, ki sta zasedla končno deveto oz. 17. mesto. Zmagal je Nizozemec Jeroen van Eck. V ženski konkurenci slovenskih predstavnic ni bilo.

Danes so se v krosu pomerili mladinci in mladinke ter mlajši člani. Najboljšo slovensko uvrstitev med mlajšimi člani je zabeležil Mihael Štajner s 43. mestom. Matjaž Lozar je bil 52., Jan Jereb 53., Matic Kranjec Žagar 59., Jakob Klemenčič pa je bil 72. med 84. tekmovalci. Evropski prvak je postal Švicar Joel Roth.

Med mladinkami je bila med 53 tekmovalkami Daša Mlakar 37. Za zmagovalko, Francozinjo Line Burquier je zaostala za en krog. Pri mladincih je bil najboljši Slovenec Miha Smrdel na 51. mestu. Tine Jereb je bil 60., Nace Gnezda 63., Vid Brezar pa 79. med 91 tekmovalci. Zmagal je Ukrajinec Oleksandr Hudima, v istem krogu pa je preizkušnjo od slovenskih predstavnikov končal le Smrdel.

V nedeljo bo na sporedu še preizkušnja mlajših članic (10.30), nato pa se bodo ob 13. oziroma 16. uri na progo podali še v ženski in moški članski konkurenci.