19.26

Michal Kwiatkowski

Petek, 2. 3. 2012, 19.26

Kwiatkowski vodilni na dirki Trije dnevi zahodne Flandrije

Enaindvajsetletni Poljak Michal Kwiatkowski je zmagovalec uvodnega prologa 66. kolesarske dirke Trije dnevi zahodne Flandrije (2.1). Gregor Gazvoda zasedel solidno 64. mesto.

Trasa letošnje dirke prve kategorije je povsem ista kot lanska. Kwiatkowski je tako dobro vedel kaj ga čaka na prologu, ki ga je lani končal na 5. mestu. Tokrat je bil najhitrejši in je oblekel rumeno majico vodilnega v skupnem seštevku. Lani je dirko končal na 3. mestu v skupnem seštevku. To je prva zmaga zanj v dresu ekipe Omega Pharma-Quick Step saj je lani nastopal za ekipo RadioShack. Na dirki nastopa tudi Slovenec Gregor Gazvoda. Kolesar francoske ekipe Ag2r-La Mondiale je zaostal 40 sekund in zasedel 64. mesto. Na dirki nastopa 192 kolesarjev iz petindvajsetih ekip.