17.54

Marcel Kittel kolesarstvo

Nedelja, 2. 8. 2015, 17.54

Kittel z zmago odprl dirko po Poljski

Nemški kolesar Marcel Kittel (Giant-Alpecin), ki je imel v letošnji sezoni veliko težav z zdravjem, je zmagovalec uvodne etape dirke po Poljski.

V krožni etapi po ulicah Varšave v dolžini 122 km je Marcel Kittel slavil pred Avstralcem Calebom Ewanom (Orica) in Italijanom Niccolo Bonofaziem (Lampre-Merida).

Kittel je letošnjo sezono začel z zmago na dirki po Kitajski, nato pa je imel v nadaljevanju veliko težav z zdravjem, zato je tudi izpustil dirko po Franciji. Vendar je bila vrnitev na kolo zanj uspešna, saj je na ulicah Varšave dobil sprint skupine 28 kolesarjev. Na drugo mesto se je uvrstil Ewan, tretji je bil Bonifazio, medtem ko se je svetovni prvak domačin Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick-Step) moral zadovoljiti z devetim mestom.

Na dirki po Poljski, ki se bo končala v soboto, nastopajo tudi štirje slovenski kolesarji. Ti so v cilj prišli z osemsekundnim zaostankom. Borut Božič (AStana) je prvo etapo končal na 35. mestu, Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) je bil 38., Matej Mohorič (Cannondale-Garmin) 55. in Luka Mezgec (Giant-Alpecin) 58.

V ponedeljek bo na sporedu druga etapa od Czestochowe do Dabrowe Gornicza v dolžini 144 km.