11. 3. 2015,
16.59

Sreda, 11. 3. 2015, 16.59

Ekipni kolega Naira Quintane dobil uvodni kronometer

V Lido di Camaioreju se je začela kolesarska dirka od Tirenskega do Jadranskega morja. V skrajšanem posamičnem kronometru je bil najhitrejši Italijan Adriano Malori.

Uvodni, 5,4 kilometra dolg posamični kronometer je dobil Italijan Adriano Malori, ki je bil za sekundo hitrejši od Švicarja Fabiana Cancellare, tretje mesto je zasedel Belgijec Greg van Avermaet, ki je zaostal dve sekundi.

Od slovenskih predstavnikov je bil najboljši Kristijan Koren, z zaostankom 19 sekund je zasedel 58. mesto. Med najboljših 100 se je uvrstil še Luka Mezgec, zaostal je 29 sekund in se uvrstil na 98. mesto. Luka Pibernik je bil 104. (+0:43).

"Za mano je enkraten dan. Fabian Cancellara je v takih vožnjah na čas najboljši na svetu, biti hitrejši od njega je super dosežek. Tega nikakor nisem pričakoval, saj mi ovinkasta proga nikakor ni ustrezala. Več sem se nadejal od drugega, bolj ravnega in manj tehnično zahtevnega kronometra dirke, ki bo imel velik vpliv tudi na končni vrstni red. Dan je še popolnejši, ker bom vsaj eno etapo nosil tudi majico vodilnega," se je po zmagi smejalo kolesarju Movistara, ki pa na končno zmago ne računa.

Kot sam pravi, se bo zanjo boril njegov moštveni kolega Kolumbijec Nairo Quintana, ki ga takrat tako kot njegovega največjega konkurenta in lanskega zmagovalca Alberta Contadorja ni bilo med najboljšimi, kar pa ne pomeni ničesar.

Dirka bi se morala sicer začeti z 22 kilometrov dolgim ekipnim kronometrom, toda organizatorji so se zaradi varnostnih razlogov (slabega vremena in nevarnih cest) odločili za krajši posamičen kronometer.