20.41

7 let, 12 mesecev

Nedelja, 1. 7. 2012, 20.41

Bostner 2. v zadnji etapi, Polanc 5. skupno

Štiriindvajsetletni Čeh Frantisek Padour je zmagovalec 2. kolesarske dirke po Češki. V zadnji etapi se je zmage veselil Slovak Matej Jurčo. Trije kolesarji Radenske med najboljših 5 v etapi.

V zadnji 176 kilometrov dolgi etapi je doslej vodilni Maroš Kovač delil usodo petinštiridesetih kolesarjev, ki niso uspeli prikolesariti v cilj etape. V slednji je bilo na sporedu dobrih 1800 višinskih metrov vzpona, ki so jih kolesarji opravili na šestih kategoriziranih vzponih. Odlično so z etapo opravili kolesarji Radenske saj so zasedli 2. (Bostner), 4. (Polanc) in 5. mesto (Pibernik). Jan Tratnik etape ni končal. V skupnem seštevku se je zmage z le dvema sekundama prednosti veselil Frantisek Padour. Drugi je bil Rus Pavel Kočetkov, ki je bil leta 2010 član ekipe Zheroquadro-Radenska. Posledično je odličen nastop kolesarjev Radenske v zadnji etapi slednjim prinesel kar tri uvrstitve v deseterico najboljših v skupnem seštevku. Polanc je dirko druge kategorije končal na 5. mestu. Poleg tega je imel povsem isto število točk kot zmagovalec točkovanja najboljših etapnih uvrstitev. Aktualni slovenski prvak med mlajšimi člani Luka Pibernik je dirko končal na 7., junak zadnje etape Jaka Bostner pa na 10. mestu. Ekipno je bila od kolesarjev Radenske boljša le ekipa Whirlpool-Author.