17.58

Blaž Jarc

Torek, 20. 8. 2013, 17.58

Blaž Jarc veliki zmagovalec dirke za veliko nagrado mesta Zottegem!

25-letni slovenski kolesar Blaž Jarc je zmagovalec 78. enodnevne kolesarske dirke za veliko nagrado mesta Zottegem v Belgiji (1.1). Boris Dron in Wouter Mol sta zasedla 2. in 3. mesto.

Trasa 184 kilometrov dolge dirke, na kateri so nastopili kolesarji štiriindvajsetih ekip, je bila vse prej kot nezahtevna. V prvem delu so morali kolesarji prekolesariti krog v dolžini dobrih 60 kilometrov, v katerem so bili na sporedu trije kategorizirani vzponi. Sledili so še štirje končni krogi (30-kilometrski krogi), katerih trasa je bila spet zelo razgibana. Vsega skupaj je bilo na dirki na sporedu 13 vzponov. Prvi pobeg je glavnina dovolila šele ne petdesetem kilometru dirke, ko je uspelo pobegniti več kot 30 kolesarjem. A osemdeset kilometrov do cilja je bila spet vsa glavnina skupaj, saj ubežniki niso bili složni. Poleg tega je bilo v glavnini kar nekaj ekip, ki niso imele svojega predstavnika v ubežni skupini in so lovile ubežnike. Sledil je nov pobeg skupine, v kateri je bilo tokrat nekaj manj kot 30 kolesarjev. Med njimi je bil tudi Blaž Jarc, ki je bil edini Slovenec na dirki.

Petindvajset kilometrov do cilja je bilo v ubežni skupini le še 20 kolesarjev. Takrat je bilo že jasno, da glavnina do cilja ne bo mogla uloviti ubežnikov. Prvi poskusi pobega so se v ubežni skupini začeli tri kilometre do cilja. Uspešen je bil pobeg Blaža Jarca, ki je tekmecem pobegnil dva kilometra do cilja in zmagal na prvi dirki v sezoni. To je do zdaj vsekakor njegova največja zmaga v karieri in več kot dobra popotnica za nadaljevanje kariere. Na 2. in 3. mestu sta dirko končala Boris Dron in Wouter Mol.