Michael Albasini Primož Roglič Primož Roglič

Sreda, 26. 4. 2017, 18.51

Albasiniju prva etapa, Roglič napredoval na četrto mesto

Michael Albasini | Foto Getty Images

Švicarski kolesar Michael Albasini je dobro formo s spomladanskih klasik prenesel na domačo dirko po Romandiji. Kolesar Orice je bil najboljši v prvi, 173,3 kilometra dolgi etapi, ki se je končala z vzponom na zimsko-športno središče Champery.

Za Švicarja je bila to 27. zmaga v karieri, 12 jih je dosegel v domovini.

Vzpon večje selekcije ni naredil, saj je v cilj v času zmagovalca prišlo 58 kolesarjev. Drugo mesto je zasedel Italijan Diego Ulissi, tretje pa Španec Jesus Herrada.

Prvi favorit dirke Chris Froome je zasedel peto mesto, v vodilni skupini pa sta ciljno črto prečkala tudi Primož Roglič (Lotto NL Jumbo) in Simon Špilak (Katjuša). Prvi je zasedel 27., drugi pa 43. mesto, v skupnem seštevku je Roglič napredoval na četrto mesto, Špilak je 26., zaostaja 23 sekund.

Jani Brajkovič (Bahrain Merida) je zaostal minuto in 31 sekund, zasedel je zasedel 78. mesto, Kristijan Koren pa je bil 84., zaostal je tri minute in 15 sekund.

Z najboljšimi je v cilj prišel tudi zmagovalec prologa in nosilec rumene majice Italijan Fabio Felline (Trek Segafredo).