12.28

Thermometer Blue 0

liga INL HDD Sij Acroni Jesenice HK Playboy Slavija

Nedelja, 24. 1. 2016, 12.28

Železarji in Celjani do zmag v podaljšku, Slavija z le osmimi igralci doživela katastrofo

Hokejisti Jesenic so v podaljšku s 3:2 premagali Zell am See, Celjani pa so z istim rezultatom in prav tako v podaljšku strli Kitzbühel. Slavija je pri Bregenzerwaldu izgubila z 0:16.

Celjani so do pomembnih točk nad sosedi z lestvice prišli po preobratu. V 24. minuti so zaostajali z 0:2, nato pa je dve minuti zatem najprej znižal junak srečanja Nejc Kastelic, v 57. minuti pa je Žan Jezovšek izenačil in izsilil podaljšek. V podaljšani igri je zmagovalca z drugim zadetkom odločil Kastelic.

Zapravljeno točko pa lahko obžalujejo železarji, saj so jo izgubili v zadnji minuti rednega dela, ko je jeseniško mrežo zatresel David Franz in priigral podaljšek, v katerem si je skupaj z Nejcem Berliskom prislužil predčasno pot pod prho. V peti minuti podaljšane igre je zmago in dve točki doma zadržal Sašo Rajsar.

Pravo katastrofo pa si je privoščila Slavija, ki je po podatkih uradne strani avstrijske hokejske zveze zaigrala z le osmimi igralci v polju in dvema vratarjema. S tako majhno zasedbo – tekma ob takih številkah marsikje sploh ne bi bila odigrana – se pri Bregenzerwaldu ni mogla izogniti visokemu porazu, izgubila je s kar 0:16.