4. 4. 2016,
21.54

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,98

HDD Sij Acroni jesenice HDD Jesenice HDD Telemach Olimpija HDD Olimpija hokej državno prvenstvo

Ponedeljek, 4. 4. 2016, 21.54

Železarji po slavju v Tivoliju le še korak od naslova hokejskega prvaka

Hokejisti Jesenic so na tretji finalni tekmi državnega prvenstva po kazenskih strelih z 1:0 premagali Olimpijo in v seriji povedli z 2:1 v zmagah. Železarji lahko zaključni plošček izkoristijo v četrtek, ko se bo finale preselil v Podmežaklo.

Gostje, ki so pred prihodom v Ljubljano poudarjali medsebojno pomoč in si zaželeli kakšen zadetek več, so v finalu v kadru prvič pozdravili pred dnevi odpisanega kanadskega napadalca Shana Heffernana. Domači, pred obračunom so opozarjali na izboljšanje igre v srednji tretjini, pa so se morali znajti brez Nika Pema. Mladi napadalec je zaradi zloma prsta na roki predčasno končal sezono.

Olimpijina igra v srednji tretjini je bila vsaj na uvodu boljša kot na četrtkovi tekmi na Jesenicah, ko pristop zeleno-belih na trenutke ni bil na ravni, pričakovani za finale državnega prvenstva. Prvi je bil ogret gostujoči vratar Žan Us, ki pa je ob ne preveč nevarnih strelih nadaljeval predstave iz četrtkove tekme, ko je ohranil mrežo nedotaknjeno. V osmi minuti so imeli Jeseničani prvič igralca več, a številčne prednosti niso izkoristili. Ob že izenačenih močeh pa je sredi tretjine lepo priložnost iz bližine zapravil Nik Lahajnar, podobno pa kmalu zatem na domači strani Luka Kalan. Mreži sta do odmora mirovali.

Us paral živce domačim

Zmajem se je na začetku druge tretjine ponudila prva priložnost z igralcem več. Goste so stiskali pred njihov gol, vendar je rezultat tudi po vrnitvi Saše Rajsarja s kazenske klopi ostal enak kot pred začetkom. Najbolj nevarno je bilo, ko je z bližine z desne strani poskušal Gal Koren, a se rdeče-bela hobotnica ni dala. Olimpija je bila tudi po izenačenju moči nevarnejši tekmec, izvajala je pritisk, a ga ni znala kronati z zadetkom. Na drugi strani je iz ene od redkih priložnosti za vodstvo prišel Heffernan, ki je pobegnil domači obrambi, poskušal je tudi Rajsar, a se je izkazal Olivier Roy.

19-letni vratar Žan Us je še drugič zapored zaklenil svoja vrata. Zbral je 46 obramb. | Foto: 19-letni vratar Žan Us je še drugič zapored zaklenil svoja vrata. Zbral je 46 obramb.

Po krajšem pretepaškem vložku in izključitvah na obeh straneh je spet zapretila Olimpija, pred Usom se je znašel Žiga Pešut, a mu ploščka ni uspelo pospraviti za hrbet jeseniškega vratarja. Železarji so imeli v teh minutah tudi nekaj sreče. Plošček se je od Usove drsalke zakotalil proti praznim vratom, a na njihovo srečo ni končal v golu. Ob koncu tretjine so imeli gostje igralca več, v 39. minuti je z bližine poskušal Aleš Remar, Roy pa je poskrbel, da sta moštvi na odmor odšli z rezultatom 0:0.

Zadetek dočakali v loteriji, Olimpija ga čaka že več kot dve tekmi

Dobrih 2.500 gledalcev na tivolskih tribunah je tudi po Olimpijinem power-playu na začetku zadnjega dela še naprej čakalo na prvi zadetek na tekmi. Pri domačih sta bila še najbližje cilju Andrej Tavželj in Koblar, pri gostih pa Tadej Čimžar, ki je imel najlepši priložnosti povsem ob koncu tretjine. Najprej je streljal prek gola, nato pa z bližine preizkusil Roya, ki je že ležal na tleh, a je ostal nepremagan do konca rednega dela.

Kapetan Jeseničanov Miha Brus je v osmi seriji kazenskih strelov odločil zmagovalca. | Foto: Kapetan Jeseničanov Miha Brus je v osmi seriji kazenskih strelov odločil zmagovalca.

Sledil je petminutni podaljšek, v katerem zadetka ni bilo, tako da so o zmagovalcu odločali kazenski streli. V osmi seriji je zmago in zaključni plošček Jesenicam priboril kapetan Miha Brus, vratar Us pa je še drugo tekmo zapored ostal nepremagan – Olimpija je zadnjič zadela v 36. minuti prve tekme. Najstnik je ubranil vseh 46 strelov, na drugi strani jih je proti Royu zletelo le 17.

Četrta, morda odločilna tekma bo v četrtek v Podmežakli.

Finale državnega prvenstva, 3. tekma:

Dvorana Tivoli, gledalcev 2.500, sodniki: Bajt, B. Lešnjak - glavna sodnika, A. Lešnjak, Miklič - linijska sodnika.

HDD Telemach Olimpija : HDD Sij Acroni Jesenice 0:1* (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1) /1:2/
Strelec: 0:1 Brus (KS)
Kazenske minute: Olimpija 8, Jesenice 8

*Po kazenskih strelih.

//Razmerje v zmagah, igrajo na tri zmage. Četrto tekmo bodo na Jesenicah odigrali v četrtek, 7. aprila, morebitno peto pa v ponedeljek, 11. aprila, v Ljubljani.