7 let, 12 mesecev

liga NHL Stanleyjev pokal finale Chicago Blackhawks Tampa Bay Lightning

Ponedeljek, 8. 6. 2015, 22.26

Vse se začenja znova: Chicago na domačem ledu Tampi vrnil udarec

Hokejisti Chicago Blackhawks so na četrti tekmi finala lige NHL v domači dvorani v Chicagu ekipo Tampe premagali z 2:1. To pomeni, da je izid v zmagah izenačen na 2:2.

Hokejistom Chicaga, ki so s Stanleyjevim pokalom za zmago v najmočnejši hokejski ligi NHL pozirali že leta 2013, je v domači dvorani United Center uspelo utišati hokejiste Tampe. Z zmago z rezultatom 2:1 so prekrižali njihove načrte in sanje o novem lastništvu prestižnega pokala, ki je v preteklosti dvakrat obiskal tudi Slovenijo.

Za domače sta zadela kapetan Chicaga Jonathan Toews, ki mu je plošček v vrata Tampinega vratarja Andreja Vasilevskega - ta je nadomestil poškodovanega Bena Bishopa - uspelo podati v drugi tretjini, in Brandon Saad, ki se je z odločilnim zadetkom izkazal v zadnji tretjini.

Edini zadetek za Tampo je prispeval Alex Killorn, ki je izenačil v drugi tretjini.

Vratar Tampe, komaj 20-letni Andrej Vasilevski je ubranil 17 strelov in si prislužil veliko pohvalo trenerja Tampe Jona Cooperja, Corey Crawford pa je v statistiko Chicaga vpisla 24 obramb.

Prvič po letu 1968 se je v finalu NHL zgodilo, da je zmagovalca na prvih štirih tekmah ločil le gol razlike.