8 let, 3 mesece

Dejan Varl slovenska hokejska reprezentanca

Sobota, 4. 5. 2013, 20.05

Varl: Škoda začetne treme, Norvežani so bili premagljivi

"Risi" so svetovno prvenstvo odprli s porazom proti Norveški. Nekdanji reprezentant Dejan Varl obžaluje začetno tremo, ki je Slovencem odnesla zmago, a fantom zaupa, saj so dokazali, da znajo igrati.

Slovenska hokejska reprezentanca je uvodno srečanje svetovnega prvenstva začela s porazom proti norveški izbrani vrsti. Točke in zmago je odnesla neprepričljiva prva tretjina, ki so jo varovanci Matjaža Kopitarja odigrali v ''krču''. A bolj kot se je tekma razpletala, nevarnejši so postajali ''risi'', ki so bili v drugi tretjini boljši, v zadnjem delu pa povsem enakovreden tekmec na svetovni lestvici deset mest višje uvrščenim Norvežanom. ''Res škoda, da nas je začetna tema drago stala. Videlo se je, da smo se na začetku držali nazaj, v nadaljevanju pa smo bili veliko bolj napadalni in sproščeni. Predvsem drugo tretjino smo imeli pobudo in bili boljši tekmec,'' uvodni poraz komentira nekdanji reprezentant Dejan Varl, ki obžaluje izgubljene točke, saj, kot pravi, so bili Norvežani tokrat premagljivi: ''Norvežane se je dalo premagati. To se je lepo videlo v drugi tretjini, ko smo dominirali in jih nastreljali 11:2. Škoda tudi smole na koncu, ko se je plošček odbijal tik pred črto norveškega gola. Včasih te lahko kakšna palica ali noga 'preveč' stane tekme, tudi če si boljši 40 minut. Je pa to še ena dobra izkušnja za naše fante.''

Začetna trema povsem psihološka stvar

Devetintridesetletni Varl je sedemkrat nastopil na članskih svetovnih prvenstvih, trikrat je okusil prvenstvo elitne divizije, zato dobro pozna občutke na prvih tekmah velikih tekmovanj: ''Trema na uvodni tekmi je povsem psihološka zadeva. Pred začetkom prvenstva pride do ''krča''. Je pa seveda to odvisno od vsakega posameznika, kako se z njim sooči in kako tremo prenaša. Če pogledamo v preteklost, so bile prve tekme, ne glede na to, ali je šlo za drugo divizijo, vedno slabe, brez prave igre, potem pa so postopoma stvari stekle.''

S psihološkega stališča bo lažje, a bo fizično bolj naporno

Veliko časa za počitek slovenski hokejisti ne bodo imeli, saj jih že v nedeljo čaka že druga tekma prvenstva. Nasprotniki bodo Belorusi, s katerimi so naši fantje palice prekrižali nedolgo nazaj na februarskem olimpijskem kvalifikacijskem turnirju na Danskem, ko so Slovenci slavili s 4:2 in spisali olimpijsko pravljico. ''S psihološkega stališča bo proti Belorusom vsekakor lažje igrati. To bo povsem drugačna tekma. Fizično bo še močnejša in bolj naporna od obračuna proti Norvežanom. Mislim, da bo kar težko, saj so se mi na olimpijskih kvalifikacijah Belorusi zdeli zelo čvrsto moštvo. Ampak, saj se vsi zavedamo, da na tem prvenstvu ni slabih ekip,'' se je Varl ozrl še na nedeljsko tekmo, ki jo bodo Kopitarjevi izbranci spet odigrali v času kosila. Bodo Belorusi tokrat bolj nevarni, saj imajo kot gostitelji naslednjega prvenstva obstanek v eliti že zagotovljen in bodo posledično lahko bolj sproščeni? ''Vsekakor bodo Belorusi igrali pod manjšim pritiskom kot naši, če temu lahko sploh rečemo pritisk. Ampak led smo prebili in jaz našim fantom zaupam, saj so pokazali, da znajo igrati dober hokej,'' pred drugo tekmo dodaja Varl, ki verjame, da ni še nič izgubljeno, saj je to šele začetek prvenstva, ''le korak za korakom, tekmo za tekmo je treba iti.''

Nov korak bodo slovenski hokejisti storili v nedeljo ob 12.15.