Ponedeljek, 22. 4. 2019, 7.13

5 let

Liga NHL, konferenčni četrtfinale, 21. april

Ni še konec

Toronto Maple Leafs | Hokejisti Toronta si bodo morali napredovanje v drugi krog končnice priboriti na sedmi tekmi serije z Boston Bruins. | Foto Reuters

V hokejski ligi NHL so Toronto Maple Leafs v sedmi tekmi četrtfinalne serije vzhodne konference gostili Boston in iskali zmago, ki bi jih popeljala v drugi krog končnice, a so se Bruins rešili, tekmo dobili s 4:2 in izsilili odločilno sedmo tekmo. Vegas Golden Knights so zapravili zaključni plošček proti San Jose Sharks, ki so na gostovanju slavili zmago in izenačili serijo na 3:3.

Javorjevi listi so z golom Morgana Reillyja povedli v 10 minuti obračuna z Bostonom, a so gostje Kanadčanom hitro odgovorili, Brad Marchand in Torey Krug sta že v prvi tretjini izid obrnila v prid Bruins, Jake DeBrusk, edini strelec v drugi tretjini, pa je že nakazal, da se bo serija še enkrat preselila v ZDA. Auston Matthews je dal domačim z zadetkom v 45. minuti tekme nekaj upanja, da bi si utegnili napredovanje priboriti pred domačimi navijači, a je nato bostonska hobotnica Tukka Rask zaklenila vrata, Marchand pa je z drugim golom na tekmi v prazno mrežo Toronta le še potrdil pomembno zmago gostov in izenačitev serije na 3:3 v zmagah.

Hokejisti San Jose Sharks so  v Las Vegasu po dveh podaljških ugnali Golden Knights z 2:1 in izid v prvem krogu končnice na zahodnem delu izenačili na 3:3.

Čeh Tomaš Hertl zadel po 11 minutah in 17 sekundah drugega podaljška in se vpisal v zgodovino, saj se doslej v končnicah NHL še ni primerilo, da bi ekipa dosegla v drugem dodatku igre gol z igralcem manj na ledu.

"Ko sem dobil plošček sem bil že zelo utrujen. Najprej sem ga hotel le poslati na drugo polovico igrišča in oditi na zamenjavo. Potem pa sem nenadoma videl odprt prostor. Naredil sem nekaj korakov in sprožil na gol. Mogoče je obrambni igralec Vegasa Shea Theodore malo preusmeril strel, vendar če ne poskusiš ne boš nikoli zadel. Tokrat se je izšlo na najboljši močni način," je odločitev opisal Hertl.