4 leta, 9 mesecev

HDD Olimpija državno prvenstvo HK Celje

Ponedeljek, 30. 3. 2015, 21.35

V Celju brez presenečenja, za zvezdico Olimpija in Jesenice

Hokejisti Olimpije so se z drugo polfinalno zmago nad grofi, v Celju so slavili z 8:0, pričakovano uvrstili v finale državnega prvenstva, v katerem bodo palice prekrižali z Jeseničani.

Tudi druga polfinalna tekma polfinala med Ljubljančani in Celjani ni prinesla presenečenja. Zmaji, vrata katerih je tokrat zaklenil Tomaž Trelc, so kaj hitro nakazali, v katero smer bo šla tekma. Že v šesti minuti so po zadetkih Sebastjana Hadžiča in Žige Pešuta vodili z 2:0. Vodstvo so v drugi tretjini zvišali Gregor Koblar, Luka Kalan in Jure Sotlar, visoko zmago pa sta v zadnjem delu potrdila izkušenejša člana zeleno-belih kapetan Aleš Mušič (dva zadetka) in Tom Zanoški.

Olimpija se je tako z dvema zmagama in razliko v golih +19 (zmaji so dosegli 20 zadetkov, dobili pa le enega), kar le kaže na velik razkorak med finalistom državnega prvenstva in četrtim moštvom domačega tekmovanja, uvrstila v finale.

Za ubranitev državnega naslova se bodo zmaji pomerili z železarji, ki so v polfinalu z 2:0 v zmagah izločili kranjski Triglav.